کمبود ۱۰۰ نیروی آتش نشان در استان مرکزی

کمبود ۱۰۰ نیروی آتش نشان در استان مرکزی

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: استان مرکزی با کمبود ۱۰۰ نیروی آتش نشان مواجه است.
آقازیارتی در نشست صمیمی با استاندار مرکزی اظهار کرد: سازمان آتش نشانی در محورهای عملیات، آموزش و پیشگیری فعالیت دارد و هرچه بتوان در بخش های آموزش و پیشگیری قوی‌تر عمل کرد در نتیجه شمار عملیات‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.
وی افزود: بازرسی از تمام مراکز عمومی و پرتردد و واحدهای تجاری صورت گرفته و اخطارهای لازم نیز ابلاغ شده است که در این راستا خوشبختانه موارد ناایمن کاهش پیدا کرده و مالکین به برطرف کردن موارد ناایمن برآمده‌اند.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک تصریح کرد: به طور میانگین ۸ عملیات در روز توسط آتش نشانان انجام می‌گیرد که آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری بی تاثیر نبوده است.
آقازیارتی بیان کرد: در این عرصه حوادث قابل پیش بینی نیست و نیاز است همکاران آمادگی لازم را داشته باشند اما متاسفانه تجهیزات حفاظت فردی کامل نیست و خرید اکثر تجهیزات به سبب اروپایی بودن و قیمت بالا در توان شهرداری نیست که در این رابطه کمک استانداری نیاز است.
وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی اراک توان تهیه نردبان ۶۸ متری را ندارد و برای دسترسی به ساختمان‌های بلند به دو نردبان ۶۸ متری نیاز است، همچنین نیاز به ۲۰ نیرو در این سازمان احساس می‌شود که باید پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام شود.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات