برگزیدگان سومین جشنواره نوآوری‌های توزیع برق معرفی شدند

برگزیدگان سومین جشنواره نوآوری‌های توزیع برق معرفی شدند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره نوآوری شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور، پس از انتشار فرآخوان، در مجموع ۱۵۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت ۵۳ اثر در هفت محور مورد قبول هیئت داوران قرار گرفت .
پس از بررسی هیات داوران، در نهایت ۱۵ اثر در پنج محور حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و در دو محور باقی مانده، هیات داوران هیچ اثری را شایسته احراز رتبه ندانست.
در این کنفرانس که در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد پنج طرح شامل «طراحی و ساخت دستگاه بهینه سازی توان به قدرت اسمی ۲۰ کیلوولت آمپر جهت کاهش تلفات در شبکه‌های توزیع (شرکت توزیع استان اردبیل)»، «طراحی و ساخت جعبه انشعاب هوشمند برق با قابلیت کنترل از راه دور(شرکت توزیع جنوب استان کرمان)»، «استفاه از کمربند هارنس جهت صعود و فرود سیمبان در شبکه های توزیع برق (استان مرکزی)»، «دستگاه فلش گیر شبکه فشار ضعیف هوایی (استان گیلان)» و «ساخت دستگاه تست سرچراغ های گازی(استان سمنان)» حائز رتبه نخست شدند.
علاوه بر این، پنج طرح نیز حائز رتبه دوم شد که این طرح ها به این شرح است: «تدوین روش و طراحی ابزار تعمیر یا تعویض تجهیزات ۲۰ کیلوولت در پست های زمینی بدون اعمال خاموشی(استان زنجان)»، «طراحی نرم افزار یکپارچه جهت مدیریت کل کنتورهای هوشمند شرکت و راه اندازی مرکز پایش طرح فهام(شهرستان مشهد)»، «ساخت و پیاده سازی سنسور تشخیص میدان دید (جنوب استان کرمان)»، «طراحی و ساخت سیستم روشنایی معابر هوشمند (تهران بزرگ)» و «راه اندازی سامانه نوین نظارت بر فرآیندها (شهرستان اصفهان)».
جشنواره نوآوری‌های شرکت‌های توزیع برق، به پنج طرح نیز مقام سوم را داد که این طرح‌ها شامل «تفسیر نتایج پاسخ طیف نوری روغن جهت ارزیابی وضعیت ترانسفورماتورهای توزیع(استان آذربایجان شرقی)، «دستگاه کنترل و مانیتورینگ خطوط ۲۰ کیلوولت(استان سمنان)، «تهیه اطلس مقاومت مخصوص خاک استان فارس و شبیه سازی طرح‌های مناسب برای اتصال زمین در مناطق مختلف(استان فارس)»، «رفع خاموشی مابر با استفاده از برق مستقل خودرویی(استان سمنان)»، و «سامانه اطلاعات حقوقی توزیع(استان اصفهان)» شد .
در کنار این جشنواره، ۶۵۰ مقاله نیز به دبیرخانه کنفرانس سیرد ارسال شده است که از این میان ۱۷۶ مقاله پذیرفته شد. از این رو قرار است که در این کنفرانس دو روزه، ۱۳۲ مقاله در قالب پوستر و ۴۴ مقاله به صورت شفاهی ارائه شود .
این مقالات در محورهای تجهیزات شبکه، کیفیت برق، بهره‌برداری، کنترل، منابع پراکنده انرژی و بهینه سازی مصرف (کاهش تلفات)، برنامه‌ریزی و توسعه شبکه و مباحث اقتصادی در کسب و کار توزیع، تجدید ساختار و بازار برق به دبیرخانه کنفرانس سیرد ارسال شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات