تعامل وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران در زمینه مرکز عملیات اضطراری

تعامل وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران در زمینه مرکز عملیات اضطراری

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نشست مشترک مدیران و کارشناسان «مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی» و «سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران» در راستای هم‌اندیشی و الگوبرداری از مرکز عملیات اضطراری (EOC) و سامانه فرماندهی سانحه (ICS) شهرداری تهران به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

در این نشست صمیم مرادی روزبهانی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران و سارا امتحان رییس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی ضمن تشریح فعالیت‌های دستگاه‌های متبوع، آمادگی دو دستگاه‌ها برای اتصال مراکز و خدمات سرویس‌دهی را اعلام کردند.

روزبهانی هدف از تشکیل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران را ایجاد هماهنگی، توسعه همکاری و وحدت فرماندهی عنوان کرد و افزود: در قالب سه بخش مرکز فرماندهی مدیریت بحران، سالن مدیران اجرایی و سالن محل استقرار کارگروه‌های تخصصی، تمامی ابزارهای لازم برای دریافت و ارسال اطلاعات به منظور تصمیم‌گیری در آن پیش‌بینی شده است.

در پایان این نشست سارا امتحان رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت راه و شهرسازی و بیژن یاور مشاور ستاد مدیریت بحران به همراه معاونان و کارشناسان مرکز یادشده حضور داشتند. مدیران و کارشناسان مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی از مرکز EOC  و ICS سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران بازدید کردند.

گفتنی است، شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و جانشین رییس ستاد مدیریت بحران این وزارتخانه  در اولین جلسه این ستاد که با حضور روسا، مدیران عامل و نمایندگان سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در ساختمان دادمان برگزار شد از طراحی مرکز عملیات اضطراری ((EOC در وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این مرکز به احتمال زیاد در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مستقر خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات