مصاحبه رادیویی مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای زنجان با خبر نگار مرکز رادیویی زنجان در خصوص دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

مهندس سعید صنعتی منفرد، مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای زنجان در این گفتگو اظهارداشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کارهای بزرگی در زمینه حفاظت از آب های زیر زمینی صورت گرفته که یکی از آنها سد سازی بوده است و این یکی از اموری بوده که از افت بی رویه آب های زیر زمینی پیشگیری نموده است.

وی گفت با شروع نهضت سد سازی، شبکه های آبرسانی و خط انتقال نیز در کنار سدها جهت استفاده حداکثری از منابع آب استان ایجاد گردیده است. که در این راستا به سدهای در دست احداث مانند سد مشمپا، مراش، بلوبین و شبکه های تالوار و کینه ورس اشاره نمود.

مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای زنجان در رابطه با ساخت سد مشمپا ، توضیحاتی ارائه نمود و گفت: این سد روی رودخانه قزل اوزن جهت تامین نیاز آبی شرب و صنعت با پیشرفت ۴۰% در حال ساخت است که در صورت تامین بموقع منابع مالی، تا ۲ سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس صنعتی با اشاره به ساخت سدهای مراش و بلوبین خاطرنشان کرد که در اهداف و ساخت این سدها بازنگری صورت گرفته و هم اکنون با هدف تامین آب صنعت و شرب شهرستان های ماهنشان و ایجرود ساخته می شوند.

وی تاکید نمود که علیرغم وجود سدهای ساخته شده و سدهای در حال ساخت، در افق ۱۴۲۵ باز هم کسری آب خواهیم داشت و بدون همراهی مردم استان در صرفه جویی مصرف کشاورزی، شرب و صنعت، قادر به تامین کسری نخواهیم شد. لذا مدیریت مصرف و حفظ سرمایه ملی برای نسل های آینده را بسیار مهم و حیاتی دانست.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات