نشست شرکت‌های بزرگ صنعت آب و برق ایران و پاورماشین روسیه برگزار شد/ توافق‌های دو طرف به منظور توسعه همکاری‌ مشترک/ بهسازی نیروگاه رامین اهواز با استفاده از وام دولت روسیه

نشست شرکت‌های بزرگ صنعت آب و برق ایران و پاورماشین روسیه برگزار شد/ توافق‌های دو طرف به منظور توسعه همکاری‌ مشترک/ بهسازی نیروگاه رامین اهواز با استفاده از وام دولت روسیه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، وزیر نیرو در این جلسه با تاکید بر اینکه سطح بسیار بالایی از اراده سیاسی میان رهبران دو کشور برای شکل گرفته است، گفت: با وجود اراده سیاسی که برای همکاری میان دو طرف وجود دارد ولی این ارتباط میان مدیران اجرایی و اقتصادی کمرنگ‌تر است.
رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه تاکید کرد: وظیفه این کمیسیون و مسئولان دو طرف در تهران و مسکو بایستی در جهت پرکردن فاصله همکاری‌های اقتصادی باشد که توافقات فعلی میان شرکت‌های ایران و روسیه فصل مشترکی به منظور کم کردن فاصله میان روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور خواهد بود.
اردکانیان با اشاره به اهتمام جدی شرکت پاور ماشین به منظور همکاری با شرکت‌های ایرانی، گفت: تا ساعاتی دیگر تماسی تلفنی با وزیر انرژی روسیه به عنوان مسئول روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه خواهم داشت که در جریان مذاکرات تلفنی خود نتایج پیشرفت توافقات میان شرکت پاور ماشین و شرکت‌های داخلی ایران را نیز اعلام خواهم کرد.
وزیر نیرو با اشاره به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت شرکت پاور ماشین روسیه برای همکاری با شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران، گفت: امیدواریم تا ماه می سال جاری میلادی که  کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در تهران برگزار خواهد شد شاهد عملیاتی شدن توافقات امروز میان شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران و  پاور ماشین روسیه باشیم.
همچنین در این نشست با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت پاورماشین روسیه تفاهم‌ نامه‌های مشترکی بین شرکت‌های مهم صنعت آب و برق ایران همچون شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و طرف روسی به امضا رسید.
محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه امروز این مجموعه با شرکت پاور ماشین روسیه، گفت: مذاکرات متعددی میان دو شرکت از مدت‌ها به منظور بهسازی و نوسازی نیروگاه رامین آغاز شده و مقرر شده تا تامین مالی از وام دولت روسیه برای این پروژه انجام شود.
وی تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که نزدیک به ۴۵۰ میلیون یورو هزنیه اجرای این پروژه خواهد بود که در این بین شرکت‌های ایرانی نیز با پاورماشین روسیه به منظور بازسازی و نوسازی نیروگاه رامین اهواز همکاری خواهند داشت.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات