رونمایی از سردیس سه تن از مفاخر فرهنگی کرمان

همزمان با برگزاری جشنواره گنج سی ساله مرکز کرمان شناسی :

رونمایی  از سردیس سه تن از مفاخر فرهنگی کرمان

شهردار کرمان از رونمایی از سردیس سه تن از مفاخر کرمان همزمان با برپایی جشنواره «گنج سی ساله» که به منظور پاسداشت سی سال تلاش فرهنگی در کرمان برگزار می شود،خبر داد.

سید مهران عالم زاده با بیان اینکه گرامیداشت مفاخر ،ارزش نهادن به فرهنگ و هویت یک ملت محسوب می شود،گفت:در این راستا به به منظور پاسداشت و تقدیر از خدمات ارزنده مفاخر فرهنگی کرمان سردیس حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حجتی کرمانی،محمود روح الامینی و دکتر حمید فرزام طراحی و همزمان با برگزاری جشنواره به بهره برداری می رسد.

وی افزود: سعی بر این است در مجموعه پارک گردشگری بخشی را به نصب المان ها اختصاص دهیم و سردیس ها و المان هایی از مفاخر و چهره های برجسته فرهنگی و هنری همراه با معرفی آثار و زندگینامه آنها جهت جذب گردشگران و معرفی بهتر شهر کرمان در این مجموعه نصب کنیم.

عالم زاده تصریح کرد: المان های خواجوی کرمانی ،حافظ و سعدی بصورت متمایز و ویژه در این مجموعه دیده خواهد شد.

وی در خصوص تبلیغات در خصوص این جشنواره در شهرها بویژه کلان شهرها از جمله تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد نیز قول مساعد داد و گفت: برای اینکه در حوزه فرهنگی شاهد اتفاقات خوبی باشیم،لازم است که نهادهای فرهنگی و شهرداری با هم هماهنگ و دارای برنامه ریزی باشند.

رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان  نیز با تاکید بر ضرورت و اهمیت معرفی مفاخر و چهره های برجسته به مردم و توسعه فرهنگ جامعه، گفت: باید محلی برای معرفی مفاخر به مردم و آشنایی با فرهنگ کرمان داشته باشیم تا از این طریق زمینه آشنایی بیشتر با چهره های برجسته فرهنگی و هنری و تبیین فرهنگ کرمان و جذب گردشگران به این شهر فراهم شود.

معین زاده میرحسینی افزود: باید در راستای اعتلای فرهنگی بیشتر تلاش کنیم.

زهرا ایرانمنش نیز در این نشست با اشاره به اینکه خوشبختانه در دوره ای با رویکرد فرهنگی قرار داریم ،گفت: بهتر است با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان مکانی به موزه هنرمندان اختصاص داده شود تا از این طریق بتوان در معرفی هرچه بهتر هنرمندان و شخصیت های برجسته کرمانی به مردم گام موثری برداشته شود.

رییس مرکز کرمان شناسی نیز در این نشست با اشاره به اینکه جشنواره "گنج سی ساله " در راستای شناساندن ویژگی های گوناگون کرمان و مفاخر برجسته این خطه،در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره با برنامه های مختلفی  از جمله جشن های محلی،همایش علمی ،نمایشگاه و رونمایی از سردیس چهره های برجسته علمی و فرهنگی همراه خواهد بود.

سید محمد علی گلاب زاده در ادامه با اشاره به اینکه امسال سی امین سال فعالیت مرکز کرمانشناسی است، افزود: انجام فعالیت های فرهنگی یکی از نیازها و ضرورت های جامعه امروز است و باید در حوزه فرهنگی و شناساندن مفاخر بیشتر تلاش شود.

مریم ایرانمنش

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۸۸۸۵۲.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات