مهندس سلیمان زاده: بیش از ۵ هزار دانش آموز در طرح داناب امسال...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در مراسم اختتامیه طرح داناب سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ که در محل سالن شهید عباسپور شرکت برگزار شد، گفت: بیش از ۵ هزار دانش آموز در طرح داناب امسال مشارکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل، مهندس اصغر سلیمان زاده با اشاره به کمبود آب در اقصی نقاط کشورمان و بحران موجود در این حوزه افزود: آب جایگزین ندارد و ما برای نجات نسل های آتی از بحران بوجود آمده نیازمند مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف هستیم.

وی اجرای طرح داناب را در راستای ترویج و فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم آبی به دانش آموزان ذکر کرد و گفت: آموزش و پرورش با توجه به داشتن ذهن خلاق و آماده پذیرش در بین دانش آموزان بهترین مکان برای اجرای همچنین طرح هایی است که ما از اجرای این طرح در آموزش و پرورش استان رضایت داریم و امیدواریم طرح مذکور برای سالهای آتی نیز ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به اینکه در طرح داناب امسال بیش از ۱۰۰ مدرسه، ۳۰۰ ناجی آب و بالغ بر ۵ هزار دانش آموز مشارکت داشتند، اظهار داشت: برگزاری کارگاههای آموزشی در شهرستانهای مختلف و دوره های پیش و پس آزمون و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان نسبت به وضعیت موجود آب طبق آنالیز پایانی طرح، نشان از موفقیت اجرای این طرح دارد.

مهندس سلیمان زاده تصریح کرد: علی رغم اینکه جمعیت ایران ۱ درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل می دهد، متاسفانه تنها ۳۶ صدم درصد از آب شیرین جهان در کشورمان موجود است که باید در حفاظت و حراست از این ماده غیرقابل جایگزین کوشا باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۳۰ میلیارد متر مکعب از آب تجدید پذیر و استراتژیک کشور با مصارف بی رویه از دسترس خارج می شود، افزود: طبق استاندار جهانی باید تنها ۴۰ درصد از آبهای تجدیدپذیر مصرف شود که متاسفانه این آمار در کشور ما بالغ بر ۹۰ درصد می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره هدر رفت۳۰ الی ۳۵ درصدی آب در بخش های مختلف تصریح کرد: اصلاح شبکه های آبی در بخش های مختلف شرب و کشاورزی و همچنین اصلاح شیوه کشاورزی و رعایت الگوی مصرف از ضروریات است.

مهندس سلیمان زاده با اشاره به کاهش بارش ها در استان طی سالهای اخیر تصریح کرد: علی رغم اینکه شاهد کاهش نزولات برف و باران طی سالهای اخیر در اقصی نقاط کشورمان علی الخصوص در استان هستیم، متاسفانه مصرف بی رویه از آبهای موجود هنوز هم ادامه دارد.

وی تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی در وزارت نیرو در راستای استفاده بهینه از آب را یادآور شد . گفت: این کارگروه در استان ما نیز با ریاست استاندار محترم شکل گرفته تا طبق برنامه کاهش مصرف بی رویه، بالا بردن راندمان آب، پرهیز از آبیاری غرقابی و بازچرخانی آب مصرفی بهداشتی را شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به تنش های آبی در سالهای اخیر در اقصی نقاط کشور اظهار امیدواری کرد با استفاده از پتانسیل معلمان و دانش آموزان و NGO ها بتوانیم از تنش ها موجود عبور کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات