مهندس حاج رسولی ها : سیلاب‌های اخیر خوزستان تا این لحظه...

مهندس حاج رسولی ها : سیلاب‌های اخیر خوزستان تا این لحظه...

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: سیلاب‌های رخ داده در استان خوزستان طی روزهای اخیر تا این لحظه با مدیریت مخازن سدها به‌خوبی مهار شده‌ است.

"محمد حاج‌رسولی‌ها" امروز سه‌شنبه در حاشیه آغاز به‌کار همایش بین‌المللی مهندسی رودخانه در اهواز گفت: سیلاب‌های رخ داده طی روزهای اخیر به‌خوبی با مدیریت مخازن سدها تا این لحظه مهار شده‌اند به‌نحوی که در رودخانه کرخه که به سختی دبی ۴۰۰ متر مکعب به‌طور ایمن عبور می‌کند، پیک سیلاب ۶۸۰۰ متر مکعب بر ثانیه بامداد امروز در مخزن سد کرخه مهار شد.
وی با بیان اینکه به‌طور مشابه نیز پیک سیلاب ۴۸۰۰ متر مکعبی دز در مخزن سد دز تا این لحظه مهار شده است، افزود: بدون شک عدم مهار این سیلاب‌ها می‌توانست خسارات سنگینی را در استان به‌همراه داشته باشد.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار کرد: با توجه به شدت و مدت بارش‌ها و رواناب‌های ناشی از ذوب برف و عدم امکان تخلیه متناسب توسط مخازن به‌دلیل ظرفیت پایین آبگذری سیلاب در پایین‌دست، نیاز است در سطح استان اخطاریه‌های سیلاب و احتمال وقوع سیلاب جدی گرفته شود.
حاج‌رسولی‌ها با اشاره به همزمانی عبور توده‌های بارشی از استان خوزستان طی چند روز اخیر و طولانی شدن زمان بارش‌ها افزود: به‌رغم تمام تلاش انجام شده برای مهار پیک سیلاب‌های مهیبی که اتفاق افتاده هنوز احتمال خطر برای ساکنان مجاور رودخانه‌های استان به‌ویژه روستاهای واقع در پایین‌دست رودخانه کرخه و سد دز، به‌دلیل تکمیل شدن ظرفیت سدها از حیث وقوع سرریز وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: لازم است هشدارهای استانداری، مدیریت بحران استان و فرمانداری‌ها توسط مردم منطقه جدی گرفته شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات