نیاز ۵ تا ۱۸ میلیون تومانی هر ایرانی برای صاحب مسکن مهر شدن

نیاز ۵ تا ۱۸ میلیون تومانی هر ایرانی برای صاحب مسکن مهر شدن

www.BanaNews.irوزیر مسکن در پاسخ به این سؤال که یک فرد چه مبلغی باید پرداخت کند تا صاحب مسکن مهر شود، اظهار داشت: از ۵ میلیون تا ۱۸ میلیون برای صاحب‎خانه شدن نیاز است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی و سرپرست وزارت راه و ترابری که بعد از ظهر دیروز (یک‎شنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به برگزاری جلسه هیأت دولت، گفت: در جلسه دیروز، رئیس جمهور نیز حضور پیدا کردند و همه خوشحال بودند و جلسه نیز جلسه خوبی بود و حاشیه نداشت.

وی در پاسخ به این سؤال که تا پایان سال چه میزان هواپیمای جدید به ناوگان هوایی اضافه خواهد شد، اظهار داشت: اکنون از ۲۱۶ فروند، ۱۹۴ فروند در حال سرویس‌دهی هستند که تعمیر و مجدد وارد خدمت‌رسانی می‌شود.

سرپرست وزارت راه و ترابری ادامه داد: بنا داریم ۲۰۰ فروند مدنظر سال اول برنامه پنجم توسعه را تأمین کنیم و درصدد هستیم که دست و بال شرکت هواپیمایی هما را باز کنیم. چرا که این شرکت دولتی است و تمام مقررات دولتی بر این شرکت حاکم است. ولی سایر ایرلاین‌ها خصوصی هستند و قوانین و مقررات خصوصی بر این شرکت‌ها اعمال می‌شود.

نیکزاد در پاسخ به این سؤال که بحث خرید هواپیمای توپولف از روسیه چقدر صحت دارد، یادآور شد: این موضوع را بنده از شما می‌شنوم و خبر ندارم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چه برنامه‌ ای برای رفع مشکل مسکن مهر در قشم و زابل دارید، تصریح کرد: مسکن مهر در زابل مشکل زمین دارد که در سفر اخیر به این شهرستان قرار شد پولی بدهیم تا زمین بخرند تا اگر مشکلی وجود دارد تسریع شود.

وزیر مسکن و شهرسازی در همین خصوص ادامه داد: مشکل قشم را بنده اطلاعی ندارم و قاعدتاً‌ در قشم نباید مشکل مسکن مهر داشته باشیم. اما اینکه مطرح کنند که پیمانکاران در مسکن مهر طلب دارند باید بگویم حسن مسکن مهر به این است که با پیشرفت کار تسهیلات پرداخت می‌شود.

نیکزاد در ادامه و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه لایحه ادغام وزارت مسکن و شهرسازی با وزارت راه و ترابری چه زمانی به مجلس ارائه می‌شود، گفت: وزارت راه و ترابری مدت زیادی است که در وزارت مسکن و شهرسازی ادغام شده و لایحه آن را ان‎شاءالله به دولت می‌دهیم تا دولت نیز آن را به مجلس ارائه کند و بنده وزیر این وزارتخانه‌های ادغام‎شده هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که یک فرد چه مبلغی باید پرداخت کند تا صاحب مسکن مهر شود، اظهار داشت: از ۵ میلیون تا ۱۸ میلیون برای صاحب‎خانه شدن نیاز است.

 

 

    نظرات