سومین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی...

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع، مجاری و تاسیسات آبی شهرستان گرمی در سالجاری با حضور فرماندار شهرستان گرمی و اعضای شورای حفاظت از منابع آب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل؛ در ابتدای جلسه رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بارش و منابع آبی منطقه، نسبت به تشریح مصوبه هئیت وزیران در خصوص محدویت کشت برنج بغیر از استان های گیلان و مازندران پرداخت.

رضا بدرزاده دبیر شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گرمی در ادامه، بخشنامه معاونت آب و آبفا در وزارت نیرو به کلیه شرکتهای صنعت آب کشور را تشریح کرد.

فرماندار شهرستان گرمی (مغان) ضمن تاکید بر ارزش و اهمیت آب، بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب اشاره کرد و افزود: آب به عنوان یک کالای با ارزش و استراتژیک است که متاسفانه هیچگونه جایگزینی ندارد.

علی بهشتی بر دستگاههای متولی امر کشاورزی تکلیف کرد تا کارشناسان آن مجموعه بصورت میدانی در بین کشاورزان و شالیکاران منطقه حضور یابند و ضمن توجیه شالیکاران و تشریح مصوبه هئیت وزیران به آنان بصورت علمی نسبت به معرفی الگوی کشت کم آب و با ارزش اقتصادی بالا بجای برنج به کشاورزان منطقه اقدام نمایند.

همچنین فرماندار شهرستان گرمی، اداره های آب و فاضلاب شهری و روستایی را موظف کرد بمنظور تامین آب مورد نیاز مشترکین در زمانهای پیک مصرف، نسبت به لایروبی، کف شکنی و ... منابع آب زیرزمینی در اختیار خود، با هماهنگی و اخذ مجوز شرکت آب منطقه ای اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان گرمی (مغان) پس از اخذ نکته نظرات اعضاء جلسه، بمنظور حفاظت و صیانت از منابع آبی منطقه بر لزوم همکاری کلیه دستگاههای عضو، با اداره منابع آب شهرستان گرمی تاکید نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات