دکتر دودمان: آموزش سنت‌های محلی به کودکان، همبستگی اجتماعی ایجاد می‌کند

دکتر دودمان: آموزش سنت‌های محلی به کودکان، همبستگی اجتماعی ایجاد می‌کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم گشایش سومین نمایشگاه هویت ملی کودکان ایرانی _ اسلامی شرکت کرد .

دکتر دودمان در حاشیه این بازدید بر ضرورت توجه به بازیهای کودکانه در مدارس تاکید کرد و گفت: بازی می‌تواند روح خلاقیت را در کودکان شکوفا کند .

وی ادامه داد: بازی‌های خلاقانه جسمی و روحی می‌تواند کودکان با نشاطی را به جامعه تحویل دهد که نتیجه آن رونق نشاط و شادی در جامعه است .

وی حضور کودک در گروه و بازی‌های گروهی را تمرینی برای جامعه پذیری او دانست و افزود: با انجام بازی‌های گروهی کودک یاد می‌گیرد که به جمع، خانواده و جامعه خود تعلق خاطر داشته باشد و در آینده از رفتار فردگرایانه دور شده و به برنامه ‌های جمعی روی بیاورد .

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین خواستار توجه به آداب و رسوم مردم فارس در آموزش کودکان شد و گفت: باید سنتهای نیکوی مردم فارس در نوع لباس پوشیدن تا تغذیه و بازی‌های گروهی را به کودکان بیاموزیم .

وی ادامه داد: در دنیای مدرن این سنتهای نیکوی محلی هستند که همبستگی اجتماعی ایجاد می‌کنند و مانع بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شوند .

در این مراسم که دکتر «عسکر نجفی» مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز حضور داشت، مراکز پیش دبستانی نواحی سه و چهار شهر شیراز برخی برنامه ‌های آموزشی، فکری و بازی‌های گروهی کودکان را به نمایش گذاشتند .

همچنین در این نمایش به هویت فرهنگی اسلامی کودکان در قالب نوع پوشش و لباس، تغذیه سالم بومی، بازی‌های گروهی محلی، سنت‌های خانوادگی و محلی، ادبیات فارسی و موسیقی محلی پرداخته شد .

مربیان مراکز پیش دبستانی همچنین شیوه آموزش برخی مهارت‌های زندگی به کودکان را به نمایش گذاشتند .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات