بازدید وزیر نیرو از سد خرمرود تویسرکان

وزیر نیرو از سد خرمرود تویسرکان بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، دکتر اردکانیان وزیر نیرو در بازدید از سد خرمرود تویسرکان با بیان اینکه این پروژه از برنامه زمانبندی جلوتر است، گفت: در حال حاضر قریب ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۷۵ درصد جمعیت روستایی در کشور از آب سالم برخوردارند.

وی با بیان اینکه ۴۰ سال پیش تنها ۴ هزار روستا از برق برخوردار بودند اما امروز ۵۷ هزار روستا از این نعمت بهره مندند، گفت: ۴۰ سال پیش ظرفیت برق ۷ هزار مگاوات بود اما امروز بیش از ۸۰ هزار مگاوات نیروگاه در کشور وجود دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه ایران کشوری نیروگاه‌ساز است و در منطقه به عنوان سازنده توربین‌های گازی مطرح شده‌است، به مشکل نیروگاه شهید مفتح همدان اشاره کرد و گفت: در این نیروگاه آب مصرفی با کیفیت را در اختیار شرب می‌گذاریم و پساب تصفیه شده را به به مصرف می رسانیم.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و بخش های صنعت و محیط زیست از اهداف اجرایی شدن سد خرومرود تویسرکان است.

محمدمهدی مفتح با بیان اینکه پروژه سد خرمرود به همت بخش خصوصی با ۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجرا است، افزود: کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی در سال های اخیر در روستاهای منطقه خرمرود سبب مهاجرت و یا افزایش بیکاری در این منطقه شده بود و امیدواریم با ساخت سد خرمرود مردم به کشاورزی دلگرم تر شوند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات