دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر نظرآباد با هیات رییسه سازمان

دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر نظرآباد با هیات رییسه سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این نشست که به منظور بررسی راهکار توسعه همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و مدیریت شهری نظراباد برگزار شده بود در ابتدا مهندس غلامی ریاست سازمان ضمن خیر مقدم به میهمانان، با اشاره به اقدامات سازمان در جهت ارتقای کیفیت ساخت و ساز و همکاری با مدیریت شهری شهرهای استان، بر آمادگی سازمان در بالاترین سطح برای همکاری با ارگانهای شهر نظرآباد تاکید کرد.

رییس سازمان همچنین با اشاره به برگزاری  جلسه هیات مدیره در محل دفتر نمایندگی نظراباد به منظور بررسی مسایل و مشکلات این منطقه، از تصمیم سازمان برای همکاری با شهرداری به منظور تنسیق امور مهندسی در نظرآباد خبرداد.غلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در کرج و فردیس برای حذف معضل ساخت و ساز دونقشه ای، با تاکید بر مزایای این تصمیمات برای جلوگیری از تشدید تخلفات ساختمانی، ارتقای کیفیت ساخت، واقعی شدن بهر گیری از مجریان ذیصلاح ساختمانی و امکان صدور شناسنامه فنی و ملکی برای تمامی ساختمانها ، تصریح کرد سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز آماده است تا در صورت لزوم به مدیریت شهری نظرآباد برای اجرایی کردن این تصمیمات در این شهر کمک مشاوره ای ارایه دهد.

وی ضمن اشاره به عمر مفید ساختمانها در دنیا، افزایش کیفیت ساختمان و به تبع آن عمر مفید ساختمان و ارزش افزوده مرتبط با آن را از حقوق بهره برداران دانست، که همه ارگانهای دخیل باید بر اساس مسوولیت هایشان در این زمینه تلاش نمایند.

رییس سازمان همچنین همکاری جهت ساماندهی سیما و منظر شهری را از دیگر خدمات سازمان به مدیران شهرهای استان برشمرد.

مهندس صنوبر نایب رییس اول سازمان نیز ضمن تاکید بر سوابق همکاری مهندس یگانه با سازمان و مدیریت شهری همدل و توانمند شهر نظرآباد ، با اشاره به این نکته که شهر نظرآباد یکی از معدود شهرهای استان است که از ابتدا بر اساس اصول شهرسازی بنا شده است، ابراز امیدواری کرد بسیاری از امور زیر بنایی برای اولین بار در این شهر اجرایی شود.مهندس زنوززاده دبیر سازمان نیز ضمن خیرمقدم به میهمانان با اشاره به اینکه در این دوره از هیات مدیره سازمان نمایندگانی از غرب استان البرز حضور دارند، بر آمادگی و دغدغه هیات مدیره سازمان برای اجرای کارهای زیر بنایی در شهرهای هشتگرد قدیم و جدید و نظرآباد تاکید کرد.

مهندس قنبری نایب رییس دوم سازمان نیز ضمن خیر مقدم به میهمانان خواستار همکاری نزدیک شهرداری نظرآباد با دفتر نمایندگی سازمان در این شهر شد.

در ادامه مهندس یگانه شهردار نظرآباد ضمن تبریک به هیات مدیره دوره چهارم سازمان ، با اشاره به سوابق تشکل های مهندسی استان، افزود: انتظار ما از سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز بسیار زیاد است و ما انتظار داریم نمایندگان سازمان در جلسات شهر حضور پررنگ تری داشته باشند.

وی رویکرد شهرداری نظرآباد را سپردن امور فنی و مهندسی به مهندسان دانست و ضمن اعلام آمادگی برای همکاری نزدیک با سازمان در خصوص ارتقای کیفیت ساخت و ساز و به ویژه مسایل زیربنایی، برخی اقدامات را نیازمند فرهنگ سازی در میان شهروندان دانست.
یگانه با اشاره به پیشینه درخشان شهر نظرآباد در امور شهرسازی، احیای هویت شهری و ساماندهی سیما و منظر شهری را متوقف محدودیت هایی دانست که نیازمند کار فرهنگی و همکاری نهادهای مختلف شهر و استان است.

دکتر احمد زاده رییس شورای اسلامی شهر نظرآباد نیز در سخنان خود ضمن تبریک به هیات مدیره جدید سازمان با اشاره به برخی مشکلات مربوط به ساخت و ساز در این شهر، از پیشنهاد ریاست سازمان برای همکاری و همفکری برای ارتقای کیفیت ساخت در نظرآباد استقبال کرد.

.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات