بازدید وزیر برق عراق از آزمایشگاه های پیشرفته ایران در پژوهشگاه نیرو

بازدید وزیر برق عراق از آزمایشگاه های پیشرفته ایران در پژوهشگاه نیرو

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، لوی خطیب وزیر برق و انرژی عراق و هیات همراه از آزمایشگاه مرجع سنجش کیفیت و مراحل تست کنتورهای هوشمند ایرانی، آزمایشگاه مرجع رله و حفاظت، آزمایشگاه فشار قوی مبتنی بر تجهیزات آزمایشی ساخت جهاد دانشگاهی علم و صنعت ایران و مرکز شیمی و مواد  بازدید کردند. در این بازدید، آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی و امکانات آزمایشی این مراکز  توسط متخصصان ایرانی تشریح شد.
همچنین بازدید از مرکز توسعه فناوری توربین های بادی و تشریح مراحل طراحی و ساخت توربین بادی ملی دو مگاواتی با ۱۸۵ هزار نفر ساعت کار مهندسی به عنوان گامی ارزشمند در توسعه فناوری بومی کشور از دیگر برنامه های این مراسم بود.
در ادامه  این بازدید، برنامه های حاصل از تحقیقات و پژوهش برای تامین برق پیک ۹۸ در قالب طرح های ارتقای توربین‌های گازی v۹۴.۲ و GE.F۹ برای افزایش حداقل ۲۰۰  مگاوات ظرفیت تا پیک ۹۸ و پیش بینی ۱۰۰۰ مگاوات افزایش توان این نوع واحدها طی یک دوره ۵ ساله تشریح شد.
بر پایه این گزارش، در این پروژه ۴۵۰ مگاوات افزایش توان برای  ۵۰ واحد V۹۴.۲ و افزایش ظرفیت این واحدها به ۴ هزار میلیون کیلووات ساعت در سال و همچنین افزایش ۶۰۰ مگاوات ظرفیت برای ۳۴ واحد توربین GE.F۹ و افزایش ظرفیت به میزان ۵۲۰۰ میلیون کیلووات ساعت در سال پیش بینی شده است .

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات