ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان افتتاح شد

ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان افتتاح شد


ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان باحضور حاجی‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان به افتتاح رسید.


کیامرث حاجی‌زاده در مراسم افتتاح ساختمان ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان با تبریک دهه فجر و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر در طول چهل سال حیات انقلاب ضعف‌هایی وجود دارد علت آن غفلت و کم‌کاری برخی مسئولان است.
وی به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه مناطق محروم و روستاییان اشاره کرد و گفت: البته این ضعف‌ها در مقایسه با خدمات گسترده ارائه شده از سوی انقلاب اسلامی و نظام قابل قیاس نیستند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان به راه‌اندازی و تجهیز ۱۳ سالن چند منظوره مدیریت بحران در شهرستان‌های استان خوزستان اشاره و افزود: اعتبار هفت سالن چند منظوره در سال گذشته تامین شده است و تاکنون نیز برای چهار سالن پیمانکار مشخص شده است.
حاجی‌زاده با اشاره به این‌که سه سالن چند منظوره مدیریت بحران در مرحله تعیین پیمانکار قرار دارند، گفت: راه‌اندازی و تجهیز سالن‌ها براساس اولویت‌بندی و کار کارشناسی در حال انجام است.
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با بیان این‌که برخی از شهرستان‌ها مانند مسجدسلیمان درگیر با پنج بحران اصلی هستند، ادامه داد: قرار داشتن بر روی گسل و زمین لرزه، سیلاب، گرد و خاک، آتش‌سوزی جنگل، آلودگی مناطق آلوده به گاز و رانش کوه از بحران‌های موجود در شهرستان مسجدسلیمان هستند.
وی به عقب‌ماندگی شهرستان مسجدسلیمان در برخورداری از برخی پروژه‌ها نسبت به دیگر شهرستان‌ها اشاره و گفت: نبود زیرساخت‌ها ۶۰ درصد دلیل تبدیل بحران‌ها به ابربحران‌ها است.
حاجی‌زاده با اشاره به این‌که فرهنگ مدیران استان و کشور با مقوله پیش‌بینی و پیشگیری همخوانی ندارد، عنوان کرد: هزینه در زمینه پیش‌بینی سرمایه‌گذاری است و همه باید در زمینه پیش‌بینی پای کار باشند و در ابتدا نقاط بحرانی شناسایی و اقدامات پیشگیرانه لازم نیز انجام شود.
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: براساس بند ۵ ماده ۲۵ قانون مصوب مجلس در آئین‌نامه تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، ۵ درصد اعتبارات تملک دارایی و عمران مربوط به هزینه‌های مدیریت بحران است.
حاجی‌زاده با اشاره به میانگین بارش استان خوزستان در چهل سال اخیر گفت: این میزان در سال گذشته ۶۲ میلی‌متر بوده و در چهار ماهه اخیر به حدود ۴۰۰ میلی‌متر رسیده است.
وی اظهار داشت: در استانی که رودخانه‌های آن چندین دهه لایروبی نشده‌اند، بستر رودخانه تغییر کرده و سیل‌بندها به روستاها نزدیک شده است.
وی با تاکید بر ضرورت احداث سد بختیاری در مرز خوزستان و لرستان گفت: دبی خروجی آب در اهواز یک هزار و ۴۰۰ متر است و میزان ورودی آب در کارون ۱۴ برابر تابستان است که مدیریت لازم باید روی آن صورت گیرد.
حاجی‌زاده با اشاره به این‌که در بارندگی اخیر هیچگونه تلفات انسانی و دام وجود نداشته است ادامه داد: ۸۰۰ دستگاه شامل ماشین‌آلات کلیه دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی در سراسر استان در حال فعالیت هستند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات