علی اکبر زلیکانی: «فیبر نوری» در تسهیل بسیاری از امور شهری تاثیر چشم‌گیری دارد/ باید با بضاعت‌های موجود کنار آمد

علی اکبر زلیکانی: «فیبر نوری» در تسهیل بسیاری از امور شهری تاثیر چشم‌گیری دارد/ باید با بضاعت‌های موجود کنار آمد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، علی‌اکبر زلیکانی با حضور در سازمان فاوا با بیان اینکه یکی از پروژه‌های ماندگاری که شهرداری با مدیریت این سازمان و حمایت‌های شورای پنجم توانست آن را رقم بزند، «فیبر نوری» بود، اظهار کرد: شاید آن طور که شایسته و در شان ارزشمندی این پروژه انتظار می‌رفت بدان پرداخته نشد و بوق و کرنایی صورت نگرفت اما میزان تاثیر این پروژه در تسهیل بسیاری از امور شهری چشم‌گیر است.

وی با عنوان اینکه اقدامات زیرساختی مانند همین پروژه «فیبر نوری» یا پروژه‌هایی نظیر «جمع‌آوری آب‌های سطحی» غالباً از منظر عمومی مغفول است، افزود: شرایط پیشرفت و تکنولوژی‌های روز به ایجاب این پروژه کمک کرد، هر چند پیگیری‌ها و ممارست‌های سازمان فاوا در به ثمر نشستن این پروژه ستودنی است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای هوشمندسازی فعالیت‌های شهری فراهم‌سازی بستر مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: چشم‌انداز مدیریت شهری رسیدن به شهر هوشمند است اما باید با بضاعت‌های موجود کنار آمد؛ شاید ارائه حتی یک خدمت الکترونیکی به شهروندان به مراتب هزینه‌‌دارتر از چندین پروژه عمرانی باشد؛ باید طوری اعمال مدیریت کرد تا با همین ظرفیت موجود بتوانیم حداقلیات را برای پیشبرد امور شهری انجام دهیم.

زلیکانی با اعلام اینکه اگر بخواهیم مزایای فیبر نوری را بشماریم، سخنی گزاف است، تصریح کرد: تنها با جست‌وجویی ساده می‌توان از نعمت‌های این بستر ارتباطی آگاه شد؛ مایه مباهات است که شهرداری ساری به‌عنوان نخستین شهرداری در شمال کشور دست به اجرای این پروژه زد.

وی با عنوان اینکه فیبر نوری در بسیاری از حوزه‌های شهری اعم از خدماتی، بهداشتی، پزشکی، امنیتی، فرهنگی و ... ارتباط مستقیم دارد، ادامه داد: باید با تعاملات بین‌دستگاهی و حمایت‌های دولت از این ظرفیت به‌وجودآمده حداکثر بهره‌برداری را با توجه به پتانسیل‌های موجود انجام داد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در پایان یادآور شد: به‌ واسطه اینکه حدود ۶۰ کیلومتر از سطح شهر مجهز به فیبر نوری شده است و با توجه به اهمیت و حساسیت این بستر و جلوگیری از آسیب‌دیدگی، از سوی شهرداری نیز فرایندی ترتیب داده شد تا سازمان فاوا به‌عنوان یکی از مراجع استعلام برای حفاری‌های شهری معرفی شود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات