پیام وزیر نیرو به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

پیام وزیر نیرو به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

مردم ایران بی­گمان در بهمن ۱۳۵۷ یکی از بزرگترین انقلاب­های جهان را محقق ساختند. انقلاب پدیده ساده­ ای نیست و به مانند همه انقلاب­های بزرگ جهان، انقلابیون برای تحقق آن هزینه­ های بسیار پرداختند. پدیده سترگ انقلاب حکایت از آن می­کند که مردم چنان از نظم سیاسی حاکم بر جامعه به تنگ آمده بودند که هزینه­ های بسیار به جان خریدند تا زندگی در نظم و نسق جدیدی را تجربه کنند. مردم ایران نظمی را مطالبه می­کردند که در آن استقلال ملی، حق تعیین سرنوشت، آزادی های سیاسی و مدنی، حقوق شهروندی، شیوه زندگی و معنویت دینی، عدالت و سطح منصفانه­ ای از کیفیت زندگی تضمین شود.

چهل سال از بهمن ۱۳۵۷ گذشته و انقلاب اسلامی ایران حیات سیاسی جدیدی را در قالب جمهوری اسلامی ایران پدید آورده است. چهل ساله شدن انقلاب و جمهوری اسلامی ایران این دست­آورد جمعی همه ایرانیان را باید تبریک گفت. دشواری­ها پیش روی جمهوری اسلامی ایران بسیار بوده و موفقیت­های بزرگی نصیب شد و دشواری­هائی کماکان پیش روست. لیکن ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم، گام برداشتن در مسیر تحقق آرمان­های انقلاب را ادامه می­دهد.

اینجانب به عنوان مدیر بخش آب و انرژی که از اولین روزهای پس از پیروزی انقلاب در کنار صنعت آب و برق بوده­ام، به دست­آوردهای عظیم صنعت آب و برق ایران که با سرمایه­ های همین کشور و با تخصص و سخت­کوشی ایرانیان به دست آمده اشراف دارم و به آن­ها مفتخرم.          چهل سالگی، زمان بلوغ و بازاندیشی نیز هست و از این منظر نیز آگاهم که کاستی­ هائی در مدیریت پایدار منابع آب و انرژی کشور وجود دارد. وقت آن است که در سایه تجربه­ های گذشته، همدلی، اندیشه­ های نو، شفافیت بیشتر، پاسخگوئی افزون­تر، مشارکت همدلانه­ تر و امیدواری سرشار از میهن­ دوستی، برای توسعه پایدار منابع آب و انرژی ایران تلاش کنیم. چهل سال تجربه را پشت سر داریم و باید با اتکا بر انبوه سرمایه­ ها که مهم­ترین­ شان انسان­های نیک­ سرشت این سرزمین است، راه توسعه را برای آیندگان، هموارتر از امروز سازیم. تردید ندارم که در سایه امید، تخصص و حکمرانی بهتر قادریم آینده­ای بسیار پرشکوه را رقم بزنیم.

رضا اردکانیان

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات