استمداد از اعضای محترم سازمان مبنی بر موافقت با درخواست هیات مدیره

سازمان، نیازمند کمک و همراهی اعضاست
یادداشت رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان
به نام خدا
همانگونه که اعضای محترم سازمان مطلع هستند هیات مدیره ی دوره ی هشتم در شرایطی مسوولیت اداره ی سازمان را برعهده گرفته که سازمان استان به دلایل گوناگون در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار داشته و دارد. بلاتکلیفی های ناشی از اختلاف نظرهای وزارت راه و شهرسازی (در دوره ی تصدی آقای دکترآخوندی)و سازمان نظام مهندسی ساختمان، قطع شدن یکباره ی ممرهای درآمد سازمان به دلیل صدور چند بخشنامه از طرف وزارت راه و شهرسازی و انباشته شدن بدهی های سازمان، تراکم بیش از حد پرسنل سازمان و ضرورت تعدیل نیرو، ناکارآمدی چارت سازمانی برای پاسخگویی به نیازها، نامناسب بودن ارتباطات سازمان با نهادها و سازمان های ذیربط در اجرای قانون و... از جمله مشکلات موجود سازمان هستند که هیات مدیره ی جدید سازمان باید به فوریت برای آنها چاره اندیشی نماید.
در طی چند ماه گذشته که از شروع هیات مدیره ی دوره ی هشتم میگذرد، هیات مدیره و هیات رییسه ی سازمان با برگزاری جلسات متعدد و فشرده سعی در رفع و رجوع مشکلات سازمان داشته اند و به حمداله نتایج نسبتاً خوبی هم حاصل آمده، ولی رفع همه ی مشکلات نیازمند زمان و همکاری اعضای محترم سازمان است. شاید بتوان حادترین مشکل موجود سازمان را کمبود نقدینگی دانست، که اگر به موقع چاره اندیشی نشود عوارض و تبعات آن روز به روز افزایش خواهد یافت و ممکن است سازمان را در آینده با چالش بزرگی مواجه نماید. ماحصل مذاکرات مفصل هیات مدیره برای رفع این مشکل ارائه ی دو راهکار بوده است: در اولویت اول فروش بخشی از اموال غیرمنقول سازمان که مورد بهره برداری نمی باشد و یا برای بهره برداری از آن میتوان جایگزین تعیین کرد و اولویت دوم اخذ وام بانکی در حد رفع نیاز فوری سازمان. متاسفانه هیچ یک از این پیشنهادات در جلسه ی مجمع عمومی سازمان که در مورخ ۹۷/۹/۱ برگزار گردید، رای نیاورد و لذا مشکل اساسی سازمان کماکان به قوت خود باقی مانده است.
در ادامه ی تلاشها برای رفع مشکل کمبود نقدینگی در سازمان، هیات مدیره تصمیم گرفت بار دیگر و با برگزاری جلسات فوق العاده ی مجمع عمومی در مورخه های ۹۷/۱۱/۱۱ و ۹۷/۱۱/۲۵ موضوع را به نظر و اطلاع اعضای محترم سازمان برساند و انشاءاله با کسب موافقت آنها، گشایشی در امور سازمان فراهم شود. همزمان با این تصمیم، لیست کاملی از اموال غیرمنقول سازمان در شهر اصفهان و سایر شهرهای استان تهیه شده و پس از بررسی های لازم، تعدادی از آنها که در حال حاضر مازاد بر نیاز سازمان هستند، مشخص و آماده ی ارائه به جلسات مجمع عمومی سازمان شده است. لازم به ذکر است پس از موافقت مجمع عمومی با فروش بخشی از اموال غیرمنقول سازمان، مورد به مورد برای آنها تشریفات مربوط به مزایده ی فروش برگزار میشود و نهایتا با رعایت صرفه و صلاح سازمان، هر یک از موارد به بهترین پیشنهادات واصله واگذار خواهد گردید. اعضای محترم سازمان اطمینان داشته باشند که نمایندگان آنها در هیات مدیره با دقت و وسواس لازم بر حُسن جریان فروش اموال مورد نظر نظارت خواهند داشت.
در پایان اینجانب از اعضای محترم سازمان تقاضا مینمایم که اولاً در مجامع عمومی آتی سازمان حضور و مشارکت فعال داشته باشند و ثانیا با درخواست هیات مدیره مبنی بر فروش بخشی از اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز سازمان و همچنین اخذ وام بانکی موافقت فرمایند. واقعا در شرایط فعلی چاره ی دیگری برای رفع مشکل کمبود نقدینگی سازمان وجود ندارد و اگر اعضای محترم سازمان در این رابطه هیات مدیره را یاری نکنند، سازمان با مشکلات و معضلات جدی مواجه میشود که عواقب آن غیرقابل پیش بینی است. امیدوارم اعضای محترم سازمان در این مرحله ی حساس به کمک و یاری هیات مدیره بشتابند و سازمان را از بخشی از گرفتاری های موجود رهایی بخشند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان یک انجمن در شهر اصفهان می باشد

   نظرات