خدماتی که شهرداری ها ارائه می کنند، تاثیر فراوانی بر آرامش روانی جامعه دارد

خدماتی که شهرداری ها ارائه می کنند، تاثیر فراوانی بر آرامش روانی جامعه دارد


جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور حیدر اسکندرپور شهردار شیراز و شهرداران کلانشهرهای تهران، اصفهان، مشهد و ... برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری همچنین با اشاره به نقش مستقیم و پراهمیت شهرداران در زندگی مردم گفت: خدماتی که شهرداری ها ارائه می کنند، تاثیر فراوانی در آرامش روانی جامعه دارد و این مسئولیتی مهم برای شهرداران است تا با خدمت رسانی و ایجاد رضایتمندی در مردم موجب نشاط و سرزندگی در جامعه شوند.
معاون اول رییس جمهوری از شهرداران کلانشهرهای کشور خواست در جلسات ادواری و مستمر خود علاوه بر همفکری برای اداره امور جاری، راهکارهای عملی و راهگشا برای بهبود اداره شهرها تدوین و این پیشنهادات را به دولت ارائه کنند.
معاون اول رییس جمهوری همچنین حضور شهرداران مراکز استان ها در جلسات شورای معاونان استان را گامی مثبت در جهت کمک به مدیریت شهری برشمرد و افزود: حضور شهرداران مراکز استان ها در این جلسات می تواند به مشارکت شهرداری ها در بهبود اداره شهرهای استان های مختلف کشور کمک کند و وزارت کشور این موضوع را از طریق استانداران پیگیری کند.
جهانگیری با بیان این که مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولان هستند، بر ضرورت تلاش هرچه بیشتر برای خدمت رسانی به مردم تاکید کرد و افزود: داشتن مسئولیت توفیق و فرصتی بزرگ است تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم و اگر در دوره مسئولیت نتوانیم کار مثبتی انجام دهیم نارضایتی مردم و نارضایتی درونی برای ما به همراه خواهد داشت.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: مردم کشور روزهای دشواری را سپری می کنند و انتظار دارند که مدیران و مسئولان کشور بتوانند گره ای از زندگی آنان باز کنند. در این شرایط، مدیران به رغم محدودیت منابع مالی باید با خلاقیت و نوآوری، موانع پیش رو را برطرف کرده و در جهت رضایتمندی مردم گام بردارند.
در این جلسه که وزرای کشور، راه و شهرسازی، رییس سازمان امور مالیاتی کشور و شهرداران کلانشهرهای ایران حضور داشتند، مهمترین مسایل و دغدغه های کلانشهرها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هر یک از شهرداران گزارشی از چالش ها و تنگناهای پیش روی کلانشهرها را ارائه کردند.
وزیر کشور نیز در این جلسه با بیان این که شهرهای کشور در حال گسترش بی رویه هستند و لازم است که بر حاشیه شهرها نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد، گفت: ادامه این روند به افزایش ناهنجاری ها و نابسامانی ها تبدیل می شود و اگر به این موضوعات رسیدگی نشود با انباشت نارضایتی مردم روبه رو خواهیم شد.
در ادامه این جلسه در خصوص دغدغه ها و چالش های مطرح شده از سوی شهرداران کلانشهرهای کشور بحث و بررسی شد و پس از توضیحات نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و رییس سازمان امور مالیاتی کشور تصمیماتی برای حل مسائل کلان‌شهرهای کشور اتخاذ شد.
در این جلسه همچنین تصمیماتی برای تامین مالی جهت توسعه حمل و نقل عمومی و تامین واگن برای قطار شهری کلانشهرهای کشور اتخاذ شد.
همچنین یکصدمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران سه شنبه ۲۳ بهمن ماه در شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه که پیش از دیدار شهرداران کلانشهرها با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، اعضا به تبادل نظر درباره موضوعات مطرح در جلسه با جهانگیری پرداختند و شهرداران کلانشهر‌ها پس از اتمام جلسه به مناسبت «سه شنبه های بدون خودرو» با دوچرخه به دیدار معاون اول رئیس جمهور رفتند.
از جمله موارد مطرح شده در یکصدمین نشست شهرداران کلانشهرها تعیین وضعیت بدهی دولت به شهرداری ها و رسیدگی به معضلات استخدامی در شهرداری ها بود. همچنین در این جلسه لوح یادبود یکصدمین نشست شهرداران کلانشهرها رونمایی و نیز اعلام شد که نشست بعدی اردیبهشت سال آینده در شهر شیراز برگزار خواهد شد.
گفتنی است شهرداران ۱۷ کلانشهر تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان، اراک، اردبیل و یزد اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می‌دهند.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات