۹ طرح و پروژه آبرسانی در شهرهای استان فارس در مدار بهره‌برداری قرار گرفت

۹ طرح و پروژه آبرسانی در شهرهای استان فارس در مدار بهره‌برداری قرار گرفت

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلی قلندری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس طی گفتگویی ضمن تبریک به مناسبت دهه پر فروغ فجر و چهل سالگی انقلاب شکوهمند مردم ایران در برابر استبداد و استعمار اظهار داشت: ۹ طرح و پروژهٔ آبرسانی در شهرهای استان، به میمنت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور مسئولین استانی و شهرستان‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در مدار بهره برداری قرار گرفت و عملیات اجرای یک پروژهٔ فاضلاب نیز آغاز شد.
وی افزود: در همین راستا تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر نورآباد نیز که با صرف اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آمادهٔ بهره برداری شده است به زودی با دستان وزیر نیرو در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت که به طور مجموع با طرح و پروژه‌های آبرسانی افتتاح شده بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است .
قلندری ادامه داد: شرکت آبفا استان فارس و امور وادارات تابعه در این ایام ا... علاوه بر اطلاع رسانی و ارائه دستاوردهای چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه آب و فاضلاب از طریق تهیه و توزیع بروشور، کتابچه و نصب بنر و تراکت و حضور در نمایشگاههای شهرهای استان به تشریح دستاوردها و عملکرد خود پرداخت. این شرکت همچنین در راستای رسالت خود مبنی بر تهیه و توزیع آب شرب سالم برای شهروندان استان فارس با بهره برداری از ۹ طرح و پروژه آبرسانی شامل: ۵ حلقه چاه آب شرب، قریب به ۱۵۰۰۰ متر خط انتقال آب، بیش از ۱۵۲۵۰ متر اصلاح و توسعهٔ شبکهٔ توزیع آب شرب، در شهرهای فراشبند، گراش، کازرون، مصیری، استهبان، خرامه، نورآباد، قیر، افزر و امام شهر با صرف اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت.
وی افزود: با بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از ۱۸ هزار خانوار از مزایای آن بهره مند شدند که امیدوارم این خدمت اندک مورد قبول و رضایت خداوند و مردم شایستهٔ این استان قرار گیرد. همچنین عملیات اجرایی ۶۵۰۰ کیلومتر شبکهٔ فاضلاب در شهر داراب با تامین اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال آغاز شد که امیدوارم در موعد مقرر به پایان عملیات اجرایی آن برسیم .
بنا بر همین گزارش؛ مهندس قلندری در ادامه از افتتاح تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر نورآباد که یکی از بزرگترین طرح‌های زیست محیطی غرب استان می‌باشد نیز در آینده‌ای نزدیک با حضور وزیر نیرو خبر داد. وی اظهار داشت: این تصفیه خانهٔ فاضلاب با ظرفیت تصفیه به میزان ۷۶۰۰ متر مکعب در شبانه روز همراه با ۶۷ کیلومتر خط انتقال و شبکه‌های اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب می‌باشد که با صرف اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال به مرحلهٔ بهره برداری رسیده است و با بهره برداری از این طرح ۸۲۰۰ خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد .
مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس با اشاره به میزان بارش‌ها در سال‌های اخیر افزود: متاسفانه عدم نزول کافی باران رحمت الهی در سنوات اخیر، استان فارس را با بحران شدید کم آبی مواجه نموده است. به طوری که در سر تا سر این استان پهناور شاهد افت شدید سطح سفره‌های آب زیر زمینی هستیم و استحصال آب در هیچ منطقه‌ای از استان نه تنها به سادگی صورت نمی‌گیرد بلکه با مشکلات عدیده‌ای همراه است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات