کانال انتقال آب کرخه به اهواز ترمیم شد

کانال انتقال آب کرخه به اهواز ترمیم شد

حمیدرضا لشکری در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: عملیات ترمیم کانال انتقال آب کرخه به اهواز موسوم به «کانال سلمان» شب گذشته به اتمام رسیده و تا عصر امروز رهاسازی آب در آن نیز انجام می شود.
وی همچنین درباره انتقاد فرمانداری اهواز نسبت به تاخیر و عدم همکاری این سازمان در تعمیر این کانال گفت: از نظر ما هیچ سهل انگاری در عملیات ترمیم پیش نیامده، و تعمیرات بعد از آمدن ماشین آلات و مصالح آغاز شده است.
لشکری افزود: حجم آب این کانال زیاد نبوده و با توجه به اینکه در اطراف محل شکستگی زمین کشاورزی و منازل مسکونی نبوده، خسارتی وارد نشده است.
کانال سلمان در امتداد کانال چمران قرار دارد که در پی شکستگی و تعمیر «کانال پای پل کرخه»، از اواخر دی ماه، امسال وارد مدار شده و بخشی از آب شرب اهواز را در قالب طرح غدیر از سد کرخه تامین می کند. حدود ۶۰ درصد آب شرب اهواز از سد کرخه برداشت می شود. کانال سلمان دیروز در منطقه عین ۲ اهواز شکست که نگرانی اهالی منطقه را از آبگرفتگی به دنبال داشت.
در خبری که دیشب روابط عمومی فرمانداری اهواز منتشر کرد عالمی نیسی فرماندار اهواز از آنچه «سهل انگاری و تاخیر در اقدام به موقع سازمان آب و برق خوزستان در ترمیم کانال انتقال آب سلمان» دانسته، انتقاد کرده و گفته متاسفانه سازمان آب و برق خوزستان عملکرد خوبی نداشت و در ترمیم این کانال تاخیر کرده است.
«کانال سلمان» کانال خاکی به عرض ۷۰ تا ۱۱۰ متر و طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر، در پنج کیلومتری شمال شهر اهواز است که با اهداف نظامی ساخته شده و نقش اساسی در نظریه «جنگ آب» شهید چمران و غرقاب سازی مناطق استقرار دشمن در دوران دفاع مقدس بازی کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    منبع خبر

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات