پوشش ۲۹ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۲۹ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۲۹ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۹۱۵ تماس تلفنی شهروندان بوده است .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۲۹ مورد عملیات آتش نشانان ۱۲ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی، خودرو و آسانسور، ۲ مورد رها سازی حلقه های انگشتری از انگشت شهروندان ، ۲ مورد استقرار خودرویی ، ۳ مورد مشاهده دود از منازل مسکونی و چوب بری، ۳ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۳ مورد خدمات ایمنی و ۴ مورد دیگر شامل: حریق خودرو، حریق منزل مسکونی، واژگونی خودرو، اتصالی در سیستم سیم کشی برق از سالن ورزشی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است .

وی در ادامه به حادثه واژگونی خودرو در ساعت ۱۸:۵۳ پنج شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۷ خبر داد و افزود: این حادثه در بلوار خرمشهر، رخ داد که ۳ آتش نشان بهمراه کد نجات سریعا خود را به محل حادثه رساندند .

مومنی در ادامه افزود: در این تصادف که موجبات برخورد با جدول حاشیه خیابان و واژگونی خودرو را فراهم نموده بود؛ راننده خانم (۳۰ ساله) از ناحیه کمر و پا دچار مصدومیت گردید که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات