فرهنگسراها باید در ایجاد مشاغل خانگی تاثیرگذار باشند

فرهنگسراها باید در ایجاد مشاغل خانگی تاثیرگذار باشند


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز گفت: باید آموزش‌ها را در فرهنگسراها به سمتی ببریم که بتواند در ایجاد مشاغل خانگی شهروندان به ویژه بانوان تاثیرگذار باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی جمعی از بانوان کارآفرین شیرازی، افزود: برنامه سازمان فرهنگی شهرداری این است که یکی از فرهنگسراها را به  کارآفرینی اختصاص دهد و در آنجا نیز امکان آموزش تخصصی برای کارآفرینان فراهم شود تا با مشاغل خانگی توانمند شوند.
وی اضافه کرد: باید به فکر استارتاپ‌هایی باشیم که محصول کارآفرینان را به بازار عرضه کند و اگر محصولی که در بازار اشباع شده و ممکن است فرد متضرر شود، قبل از اینکه به بازار برود آنها را کمک کند تا محصول دیگری تولید کنند.
معاون شهردار شیراز خاطرنشان کرد: همچنین تلاش می‌کنیم نمایشگاه‌های متعدد برگزار کرده تا مردم را با محصولات کارآفرینان آشنا کنیم و کارآفرینانی که موفق بوده‌اند را به مردم معرفی کنیم.
گشتاسبی‌راد در مورد برپایی غرفه‌های نمایشگاهی در ایام تعطیلات نوروز نیز بیان کرد: این نمایشگاه‌ها در سه نقطه شهر برپا می‌شود که بخشی به مزایده گذاشته شده و بخشی هم در اختیار  خانواده‌هایی قرار می‌گیرد که مشاغل خانگی داشته و از محله‌های کمتربرخوردار هستند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در حاشیه این بازدید تاکید دارد که یکی از راهکارهای عملی حمایت از صنایع دستی و صنعتگران این عرصه، خرید تولیدات آنها توسط شهرداری و مجموعه‌های دولتی است.
سیروس پاکفطرت گفت: خرید صنایع دستی تولید شده توسط صنعتگران هنرمند شیرازی، موضوع مهمی است که باید در برنامه شهرداری، شورا و تمام نهادها و داویر دولتی قرار گیرد.
او با اشاره به نمایشگاه برپا شده در فرهنگسرای مشتاق شیراز، گفت: در این نمایشگاه کارهای جدید ارائه شده بود و شرکت‌کنندگان نیز بسیار هنرمندانه، با ظرافت، با کیفیت و با قیمت مناسب محصولات خود را به نمایش گذاشته بودند.
پاکفطرت با بیان اینکه برخی از این کارآفرینان خودسرپرست و بی‌سرپرست هستند که درمنزل اقدام به تولید می‌کنند و  باید مورد توجه و حمایت قرار گیرند، افزود: می‌توان هنرهای دستی این افراد را خریداری و در محافل و مجالس که قرار است هدیه‌ای داده شود، مورد استفاده قرار گیرد.
عضو شورای شهر شیراز گفت: باید در فصول مختلف و یا مناسبت‌ها، غرفه‌هایی در سطح شهر برپا شود و این غرفه‌ها نیز در اختیار این کار آفرینان به ویژه اقشارکم درآمد قرار گیرد تا به ارائه محصول خود بپردازند.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز با بیان اینکه همچنین معتقدیم باید فضاهایی را در اختیار کارآفرینان قرار داد تا عرضه محصولات را داشته و نسبت به فروش اقدام کنند، خاطرنشان کرد: تمام فرهنگسراهای شهرداری آماده است تا نمایشگاه‌هایی برپا کند تا کارآفرینان نسبت به نمایش گذاشتن محصول خود اقدام کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات