انسداد ۲۱ حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی سه هفته گذشته با انسداد ۲۱ حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود ۵۹۴ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و گروه گشت و بازرسی طی سه هفته گذشته  ۲۱ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۸۷۴ متر و با دبی ۳۰  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۵۹۴ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، ۳۵ مورد احکام قضایی اخذ شده، ۹ مورد اخطاریه آب سطحی و در بخش آبهای زیرزمینی۱۰ مورد احکام قضایی اخذ شده، ۱ مورد جلوگیری از اضافه برداشت با دبی ۴ (لیتر بر ثانیه) و حجم تخلیه ۴۳ هزار متر مکعب، ۴۸ مورد کنترل بهره برداری و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۸ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات