پیش بینی ۱۰۰ نقطه برای احداث سدهای تغذیه مصنوعی در...

پیش بینی ۱۰۰ نقطه برای احداث سدهای تغذیه مصنوعی در...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان عنوان کرد: در راستای استفاده بهینه از روان آب ها و آب های سطحی ۱۰۰ نقطه در استان برای احداث سدهای تغذیه مصنوعی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان، دکتر هوشنگ ملایی در آیین افتتاحیه دو پروژه شبکه آبیاری و زهکشی میناب و طرح سد تغذیه مصنوعی دشت شمیل آشکارا که با حضور معاون آب و آبفا وزیر نیرو انجام شد بیان کرد: یکی از مهمترین درخواست های مردم شهرستان میناب که به عنوان یکی از بزرگترین قطب های کشاورزی استان است احداث آبشیرنکن این شهرستان و کاهش انتقال آب منطقه به بندرعباس است .

وی در ادامه افزود: به دنبال دو دهه خشکسالی در استان،ایجاد شرایط بحرانی و خشک شدن برخی از باغات این منطقه توانستیم با تجهیز ۶۰ حلقه چاه تامین آب اضطراری که از قبل حفر شده بود مشکلات کشاورزان منطقه را کاهش دهیم .

این مقام مسئول با اشاره ای دوباره به کاهش انتقال آب منطقه میناب به مرکز استان گفت:از سیاست های وزارت نیرو در تامین آب بندرعباس استفاده از صنعت شیرین سازی آب دریا برای صنعت و آبشرب در این شهرستان است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان تصریح کرد: توانستیم باتبدیل کانال های آبی به لوله کشی از پرت آب ۳۰ درصدی ۱۲ هزار دشت پایین دست سد استقلال میناب جلوگیری کنیم .

ملایی درباره زهکشی و آبیاری سه هزار هکتار از اراضی تحت پوشش سدهای شمیل و نیان اظهار کرد: در این آیین فاز نخست این پروژه با حضور معاون وزیر نیرو و از طریق ویدیو کنفرانس با رییس جمهور به بهره برداری میرسد و فاز دوم آن نیز که از یک ماه قبل آغاز شده در آینده ای نزدیک  مورد بهره برداری قرار میگیرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود یاداور شد: از ۱۰۰ نقطه تعیین شده برای احداث سدهای تغذیه مصنوعی دشت ها هشت سد در منطقه میناب قرار دارد .

ملایی عنوان کرد: کمک و تقویت توان کشاورزان در احداث گلخانه ها تاثیر بسزایی در استقلال ، بهره وری و ایجاد ارزش افزوده آنها دارد که امیدواریم با تمهیدات لازم این امر مورد اولویت قرار بگیرد .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات