فاطمه (س) مایه مباهات و موجب فخر عالمیان است

فاطمه (س) مایه مباهات و موجب فخر عالمیان است

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت:
فاطمه (س) مایه مباهات و موجب فخر عالمیان است
فاطمه (س) مایه مباهات و موجب فخر عالمیان است
سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت گفت: فاطمه زهرا (س) مایه مباهات و موجب فخر عرشیان و عالمیان است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت فاطمه شیرزاد با تبریک میلاد با سعادت ام ابیها فاطمه زهرا( س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر اظهار کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها تجلی عشق الهی بوده و هیچ زنی به لحاظ جایگاه و تقرب الهی به مقام و منزلت این بانوی بزرگوار نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه داشتن پدری همچون رسول الله (ص) از امتیازات خاص این بانوی بزرگوار است افزود: همسری همچون امیرالمومنین علی(ع) و فرزندانی همچون حسنین (ع) از دیگر امتیازات خاص حضرت زهرا (س) بوده و تمامی این ویژگی ها نشاندهنده الطاف ویژه خداوند متعال نسبت به ایشان است.
شیرزاد به نقش ولایتمداری حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: در دورانی که بسیاری از افراد به دلایل مادی و دنیوی از مسیر حق و عدالت خارج شدند فاطمه (س) در دفاع از ولایت قد علم کرده و در این راه مصائب فراوانی نیز متحمل شدند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دخت نبی مکرم اسلام الگویی کامل برای زنان است تصریح کرد: روایاتی که از این بانوی بزرگ پیرامون مباحثی از جمله همسرداری، تربیت فرزندان، ولایتمداری و غیره مطرح است به خوبی قابلیت عینیت بخشیدن در زندگی امروزی را نیز دارد و از سجایای مختلف اخلاقی و اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها می توان در تمامی ابعاد زندگی بهره مند شد.
شیرزاد با تاکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب به زن ایرانی هویت بخشیده شد افزود: پیش از انقلاب زن ایرانی در بیشتر مواقع نقش ابزاری را ایفا می کرد و زنان از جایگاه و منزلتی در جامعه برخوردار نبودند اما به برکت انقلاب اسلامی، امروزه شاهد حضور قدرتمند و پر صلابت زنان در تمامی عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... هستیم .
وی تربیت نسلی مومن و پایبند به ارزش های انقلاب را از جمله وظایف بزرگ مادران ایران اسلامی دانست و‌گفت: انقلاب به بلوغ رسیده و تداوم رشد و بالندگی آن نیازمند تربیت نسلی متعهد بوده و این وظیفه مهم بر عهده مادران ایران اسلامی است و امیدوارم با الگو پذیری از زندگی زهرای مرضیه(س) بیش از پیش در رشد و بالندگی انقلاب اسلامی ایران سهمی داشته باشیم.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات