دعوت وزارت نیرو از شورای عالی استان‌ها برای همکاری در طرح‌های مدیریت مصرف آب و برق

دعوت وزارت نیرو از شورای عالی استان‌ها برای همکاری در طرح‌های مدیریت مصرف آب و برق

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست با اعضای شورای عالی استان‌ها افزود: وزارت نیرو این آمادگی را دارد که در بخش‌های مختلف آب و برق پروژه‌هایی را تعریف کرده و پیگیری آن را به شورای عالی استان‌ها واگذار کند. منابعی برای آن در نظر گرفته شود و ترویج آن توسط شورا با استفاده از ابزار مختلف صورت گیرد.
وی ادامه داد: پایان سال برآورد می‌کنیم که چقدر موفق بوده‌ایم و به میزان موفقیت‌هایی که داشته‌ایم، برنامه‌های بعدی را تعریف خواهیم کرد.
وزیر نیرو با اشاره به اهمیت فرهنگ مصرف در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد: فرهنگ مصرف پاشنه آشیل ماست. اگر امروز به این موضوع رسیدگی نکنیم، فردا گریبان فرزندانمان را خواهد گرفت.
اردکانیان با بیان اینکه مخاطب مقام معظم رهبری همه آحاد کشور است، تصریح کرد: فراکسیون ولایی ما در شورای عالی استان‌ها باید پرچم‌دار و پیش‌دار عملیاتی کردن توصیه‌های مقام معظم رهبری باشد.
وی افزود: بنا بر فرمایش امام خمینی (ره) و طبق قانون اساسی کشور، مجلس شورای اسلامی در راس امور است. این بدان معناست که هرچه راس ارتقا پیدا کند، کیفیت امور هم ارتقا می‌یابد.
وزیر نیرو اضافه کرد: یکی از راه‌های موثر تقویت کیفیت مجلس شورای اسلامی، به‌عنوان دستگاه مهم قانون‌گذاری و نظارتی کشور این است که شوراها در سطح کشور در عرصه فعالیت‌های کنونی خودشان فعال ظاهر شوند. پس همه باید سعی کنیم شوراها فعال شوند و در محدوده وظایفی که قانون برای آنها تعریف کرده تماماً به آن بپردازند، جوابگوی مردم باشند و باری از دوش نمایندگان مجلس بردارند.
اردکانیان اظهار کرد: برای اینکه شوراها بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند، باید مدل تعامل‌شان با دستگاه‌ها تعریف شود و به‌سمتی برود که جامع و مانع به مسائل بپردازد.
وی ادامه داد: اگر این مدل را در ارتباط با وزارت نیرو بخواهیم تعریف کنیم، کار روی فرهنگ مصرف می‌تواند نمونه آن باشد.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه به لحاظ عرضه کالاهای آب و برق، با تمام آحاد مردم کشور سر و کار داریم، تصریح کرد: شیوه کنونی مصرف این دو کالا ناصحیح است. دشمن نیز متوجه این نقطه ضعف شده و تحریم‌ها را روی این موضوع متمرکز کرده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز این موضوع حل نشود، فردا گریبان فرزندانمان را خواهد گرفت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات