تصویب برنامه ساخت ۲میلیون مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

تصویب برنامه ساخت ۲میلیون مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

وزیر مسکن از تصویب برنامه ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در سالهای ۹۱ و ۹۲ بر اساس تقاضا و ازدواج با تأیید رئیس جمهور خبر داد.www.BanaNews.ir

علی نیکزاد در گفت‎به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام اینکه در بسیاری از استان‌ها از جمله اصفهان و سمنان مسکن های مهر آماده تحویل است، افزود: از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی مورد هدف در سال ۸۹ و ۹۰ باید در سال ‌جاری ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی احداث شود.

وی ادامه داد: از این ۸۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سهمیه سال ۹۰ و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی سهمیه سال ۸۹ است.

وی خاطرنشان کرد: عمده این واحدهای مسکونی قانوناً باید تا پایان سال‌ جاری به افتتاح برسند.

نیکزاد ادامه داد: از مجموع واحدهای در دست ساخت، تعداد ۲۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده است که ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۹۰ و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۸۹ است. از این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ۵۵ هزار واحد آن آماده است.

وی گفت: ۲۳۰ هزار واحد مسکونی مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در دست ساخت داریم که ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۸۹ و ۹۰ هزار واحد مسکونی مربوط به سال ۹۰ است.

وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: ۳۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید و ۹۷۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در دست ساخت است و ما بسته ۲ سال را با این دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی بسته‌ایم.

وی افزود: این عدد دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را هم با یک منطقی بر اساس سن ازدواج و تعدادی که ثبت‌نام کرده بودند، برآورد کردیم.

وی اضافه کرد: با جمع‌بندی نهایی، عدد تقاضای مسکن در روستاها، بافت فرسوده و شهرها عدد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن شد که اگر ۸۰۰ هزار مسکن روستایی را کم کنیم می بینیم که یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسکن می‌ماند که ۲۵۰ هزار مسکن در بافت فرسوده و مابقی یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسکن مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و مراکز استانها می‌ماند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: از این یک میلیون و ۵۵۰ هزار مسکن، پیش‌بینی ما این است که امسال بالغ بر یک میلیون واحد مسکونی را از گردونه خارج کنیم و ۵۰۰ هزار مسکن برای سال بعد بماند.

*برنامه ساخت مسکن در سال ۹۱ و ۹۲

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: برای سال ۹۰ و ۹۱ هم پیرو دستور رئیس جمهور نشستیم و بررسی کردیم که سن ازدواج‌ در سال ۹۰ و ۹۱ چگونه خواهد بود و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند چگونه باید آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: پیش‌بینی ‌ما این است که اگر بخواهیم به تقاضا پاسخ دهیم باید در سال ۹۱ و ۹۲ بتوانیم هرسال سرجمع یک میلیون واحد مسکونی بسازیم.

وی ادامه داد: یعنی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی، ۲۰۰ هزار مسکن در بافت فرسوده، ۱۰۰ هزار مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت و باقی‎مانده یعنی ۵۰۰ هزار مسکن هم در شهرهای بالای ۲۵ هزار جمعیت و بزرگ باشد تا بتوان به تقاضای واجدین شرایط در سال ۹۲ پاسخ داد.

 

 

    نظرات