ضلع جنوبی گجیل، در اختیار دستفروشان باغ‌گلستان قرار می‌گیرد

ضلع جنوبی گجیل، در اختیار دستفروشان باغ‌گلستان قرار می‌گیرد

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه ۴ تبریز، ایرج شهین‌باهر عصر جمعه از آخرین مراحل طرح سامان‌دهی بازار گجیل بازدید کرد و در جریان روند تملک، آزادسازی و نحوه انتقال دستفروشان به این محل قرار گرفت .

وی در حاشیه این بازدید، با اشاره به اهمیت بازار گجیل اظهار داشت: بازارچه قدیمی گجیل، از بازارهای قدیمی و پرتراکم شهرمان است؛ این امر نشان‌دهنده ارزش و اعتمادی است که شهروندان از گذشته، برای این بازارچه قائل‌اند .

شهردار تبریز به وجود برخی فضاهای بلاتکلیف و ناکارآمد در اطراف این بازار اشاره و خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته، با تلاش‌های شهرداری منطقه ۴، اقدامات کارسازی برای تقویت بافت گجیل صورت گرفته و نهایتاً به ضلع جنوبی بازارچه رسیده ‌است .

شهین‌باهر از برنامه شهرداری برای انتقال دستفروشان باغ گلستان به گجیل خبر داد و افزود: ضلع جنوبی بازارچه گجیل، با پایان عملیات تملک و آزادسازی، در اختیار دستفروشان باغ گلستان قرار می‌گیرد .

وی اظهار امیدواری کرد، با تلاش شهرداری منطقه ۴، قسمت‌های باقی‌مانده گجیل در ضلع جنوبی، هرچه سریع‌تر تملک و آزادسازی شوند .

شهردار تبریز با بیان اینکه شهرداری، مصمم به حمایت اصولی و قانون‌مند از دستفروشان است، تصریح کرد: امیدواریم با تدابیری که شهرداری در این خصوص اندیشیده، شاهد کسب‌وکار بی‌دغدغه دستفروشان و در عین حال، تردد آسان و ترافیک روان در سطح شهر باشیم .

اکبر امجدی شهردار منطقه ۴ تبریز نیز در این بازدید، با ارائه گزارشی از روند سامان‌دهی بازار گجیل گفت: بخش اعظمی از تملک ضلع جنوبی بازارچه گجیل به پایان رسیده و تنها چهار مغازه قدیمی باقی مانده که تملک آن‌ها نیز در مراحل پایانی است .

وی اضافه کرد: این بخش از بازار گجیل، پس از تملک و آزادسازی، در فضایی که زیبنده اصناف و شهروندان محله باشد،   به مجتمع تجاری همشهری متصل می‌شود .

امجدی خاطرنشان کرد: همزمان، پیگیر انتقال دستفروشان باغ گلستان به گجیل هستیم و امیدواریم با نهایی‌شدن این انتقال، به زودی شاهد یک اقدام کارساز در مرکز شهر باشیم .

گفتنی است شهرداری منطقه ۴ تبریز در سال‌ های اخیر، با احداث مجموعه تجاری همشهری، نوسازی مقبره آیت‌الله انگجی، مدیریت دستفروشان و تقویت برنامه‌ های خدماتی، تلاش‌ های قابل‌ توجهی برای سامان‌ دهی تاریخی گجیل داشته‌ است .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات