تشویق پرداخت کنندگان...

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد گفت: برای اولین بار در استان پرداخت الکترونیکی قبض عوارض خودرو در یزد انجام می شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، در یکصد و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور رئیس و اعضای شورا، سرپرست و رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد در روز چهارشنبه بیست و دوم اسفند ماه برگزار شد، با قرعه کشی از بین شهروندانی که عوارض سالیانه خودرو خود را در سال گذشته به صورت الکترونیکی پرداخت نموده اند، تعداد بیست و هفت نفر انتخاب و به عنوان برنده در جلسه ای از آن ها تقدیر و جوایزی اهدا می شود .

حسین ساجدی فر مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد در این خصوص گفت: برای اولین بار در استان پرداخت قبض عوارض سالیانه خودرو در یزد به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی هدف از این اقدام را فرهنگ سازی، جلوگیری از سفرهای غیر ضروری و صرفه جویی در زمان و هزینه ها و همچنین تشویق شهروندان به پرداخت الکترونیکی عوارض سالیانه خودرو عنوان کرد و افزود: با تحقق پیشرفت های چشمگیر در فن آوری اطلاعات و ارتباطات، به دنبال ایجاد و تحقق شهرداری الکترونیک هستیم.

ساجدی فر راه اندازی سامانه پرداخت اینترنتی عوارض خودرو به عنوان یک سیستم جامع و مناسب راگامی در راستای پاسخگویی به نیازهای کاربران و مراجعین شهرداری دانست و افزود: شهروندان با مراجعه به سامانه پرداخت عوارض سالیانه خودرو شهرداری یزد به نشانی www.yazd.ir ، آیتم خدمات الکترونیکی، میز خدمات الکترونیک و عوارض خودرو می توانند عوارض سالیانه خودروهای سبک و سنگین و نیز موتور سیکلت خود را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

وی اظهارداشت: این خدمت در زمستان سال گذشته در دسترس شهروندان قرار گرفت و امکان اتصال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک عامل به صورت آنلاین مهیا شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد افزود: در حال حاضر در زمینه پرداخت عوارض خودرو، علاوه بر دفاتر پیشخوان دولتی، دفاتر پلیس+۱۰ و دسترسی اینترنتی نیز امکان‌پذیر می باشد که بر این اساس شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت شهرداری یزد عوارض خود را به صورت اینترنتی پرداخت و از مزایای این سامانه بهره مند شوند.

وی گفت: به بیست و هفت نفر از شهروندانی که عوارض خودرو خود را توسط درگاه الکترونیکی بانک تجارت و به صورت غیر حضوری پرداخت نموده اند، به قید قرعه به برندگان کارت های هدیه که شامل دو نفر کارت هدیه پانصد هزار ریالی، پنج نفر کارت دویست هزار ریالی و تعداد بیست نفر کارت یکصد هزار ریالی می باشد اهدا خواهد شد.

برندگان از لیست شماره هفده رقمی شناسه خودرو (VIN) استخراج شده از سامانه پرداخت عوارض خودرو با قرعه کشی توسط اعضا و رئیس شورای اسلامی شهر و همچنین سرپرست شهرداری یزد انتخاب شده و جوایزی اهدا می شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات