پیشرفت ۸۰ درصدی تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‌ها/ پروسه تعمیرات دوره‌ای در ایام نوروز هم متوقف نمی‌شود

پیشرفت ۸۰ درصدی تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‌ها/ پروسه تعمیرات دوره‌ای در ایام نوروز هم متوقف نمی‌شود

"غلامرضا مهرداد" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان این مطلب افزود: برنامه تعمیر نیروگاه‌های کشور همه ساله با پایان یافتن پیک مصرف برق در تابستان آغاز می‌شود و تا نزدیک شدن به اوج مصرف برق در سال بعد ادامه می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه عمده برنامه تعمیرات نیروگاه‌های کشور انجام شده است، ادامه داد: در تلاشیم تا انتهای اردیبهشت‌ماه سال آینده و مطابق برنامه پیش‌بینی شده بخش اعظمی از تعمیرات نیروگاه‌ها به پایان برسد و در این بین برخی از تعمیرات دوره‌ای کوتاه مدت باقی مانده نیز در نیمه اول خردادماه انجام شود.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی و نظارت بر تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه بیش از ۸۰ درصد تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‎‌ها انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه در ایام نوروز نیاز مصرف شبکه کاهش پیدا می‌کند طبیعتا حجم قابل توجهی  از تعمیرات نیروگاه‌ها در نیمه اول فروردین‌ماه صورت می‌گیرد.
مهرداد تاکید کرد: بنابراین در ایام نوروز هیچ یک از واحدهای که درگیر برنامه تعمیرات دوره‌ای هستند، تعطیل نخواهند شد و با پیش‌بینی کشیک‌های منظم تعمیرات خود را در این ایام به پیش خواهند برد.
وی با اشاره به اینکه برای فصل تعمیراتی ۹۷-۹۸ حدودا برای ۹۵ هزار مگاوات نیروگاه تعمیرات پیش‌بینی شده است، گفت: اینکه این رقم از ظرفیت نامی نیروگاه‌های کشور بیشتر بوده به این دلیل است که برای برخی از واحدها تا دو بار تعمیرات پیش‌بینی شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات