تعیین ظرفیت اشتغال طراحی و نظارت سال ۱۳۹۸توسط سامانه ارجاع نظارت

مهندس گرامی :
به جهت تسریع و سهولت امر در تخصیص درصد های ظرفیت اشتغال به کار مهندسین دارای پروانه اشتغال، و همچنین در اجرای بند ۱ ماده ۱۳ مبحث دوم مقررات ملی (نظامات اداری) در جهت تعیین ظرفیت اشتغال  سال ۱۳۹۸ در سامانه ارجاع نظارت، امکان تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال اعضاء در رشته های معماری ، سازه ٬تاسیسات برقی و مکانیکی ، به صورت آنلاین فراهم گردیده و آماده بهره برداری می باشد. لذا خواهشمند است از  تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ جهت تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال سال ۹۸ به سامانه ارجاع نظارت مراجعه نمایید.

بدیهی است عدم تکمیل این فرم به منزله انصراف از انجام نظارت و طراحی در۱۳۹۸ تلقی گردیده و هیچ ظرفیتی در این بخش برای جنابعالی در نظر گرفته نخواهد شد .

اعضای محترمی که تمایل به فعالیت در دفاتر نمایندگی واقع درسطح استان دارند نیز ضمن مطالعه نظام نامه مربوط در سایت این سازمان ، بایستی با هماهنگی مبدا و مقصد و داشتن شرایط، نسبت به جابجایی عضویت یا  مهمان اقدام نمایند و درصد مورد نظر جهت انتقال به شعبه مهمان را نیز توسط سامانه اعلام نمایند.

تعیین ظرفیت اشتغال در بازه ۹۷/۱۲/۲۵ تا ۹۸/۰۱/۳۱ صد در صد سهمیه سال را به مهندس اختصاص می دهد و بدیهی است در صورت عدم تکمیل فرم «تعیین ظرفیت نظارت و طراحی» در بازه ی زمانی تعیین شده میزان ظرفیت کاری مهندس، از تاریخ تکمیل فرم برای وی منظور می گردد.

لازم به ذکر است پس از تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال، فرم چاپ شده از سامانه را باید به سازمان یا دفاتر نمایندگی مربوطه تحویل نمایید. توجه فرمایید که فرم باید توسط مهندس ارائه گردد و در محل سازمان یا دفاتر نمایندگی توسط مهندس مهر و امضا شود.

لطفا قبل از تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال سال ۹۸ فایل زیر را دریافت و با دقت مطالعه نمایید :دریافت فایل راهنمالطفا قوانین زیر را نیز قبل از تعیین درصدهای ظرفیت اشتغال مطالعه نمایید :
پذیرش قواعد حاکم بر سیستم تعیین ظرفیت طراحی و نظارت و مهمان
۱_ عدم تکمیل فرم « تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » به منزله انصراف از انجام نظارت و طراحی در دوره ی کاری آتی تلقی گردیده و هیچ ظرفیتی در این بخش برای جنابعالی در نظر گرفته نخواهد شد.
۲_ اعضایی که صرفاً صلاحیت نظارت دارا می باشند، نیز می بایستی تمایل خود را به جهت انجام نظارت در دوره کاری آینده، با تکمیل فرم اعلام نمایند.

۳- اعضایی که در نظر دارند صد در صد ظرفیت اشتغال خود را به طراحی اختصاص دهند به جهت درستی کنترل ظرفیت و کارکرد توسط سازمان، باید فرم «تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » را تکمیل نمایند.
۴- با توجه حذف ماده ۵ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، ضریب دفتر طراحی حذف گردیده و ظرفیت طراحی مطابق با درصد انتخابی تعیین ظرفیت اشتغال محاسبه می گردد.

۵_ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر اساس مواردی که در فرم «تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » تایید می گردد، ظرفیت طراحی و نظارت دوره ی کاری آتی را مشخص نموده و مهندس حق هرگونه اعتراض را قبلاً از خود سلب و ساقط می نماید .
۶_در صورت عدم تکمیل فرم «تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » در بازه ی زمانی تعیین شده میزان ظرفیت کاری مهندس، از تاریخ تکمیل فرم برای وی منظور می گردد.
۷_در صورت تایید نهایی فرم « تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » امکان ویرایش مجدد آن تا انتهای سال برای مهندس وجود ندارد.
۸_پس از تکمیل اطلاعات فرم « تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » جهت تعیین ظرفیت مهمان از گزینه « تعیین درصد ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی » استفاده کنید.
۹_درصورت تخصیص ظرفیت به بخش نظارت، تکمیل فرم آماده بکاری در سامانه ارجاع نظارت نیز الزامیست.
۱۰_ « تعیین درصد ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی » تنها یکبار امکان پذیر می باشد.
۱۱-« تعیین درصد ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی » فقط در بازه زمانی مشخص شده امکان پذیر است.
۱۲_ قبل از « تعیین درصد ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی » هماهنگی لازم را با مسئول دفتر نمایندگی مورد نظر انجام داده و در صورت موافقت ضمنی دفتر نمایندگی نسبت به تعیین درصد ظرفیت مهمان اقدام کنید.
۱۳_ پس از « تعیین درصد ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی » درخواست شما توسط سازمان بررسی می شود و در صورت موافقت دفتر نمایندگی مورد نظر عملیات تایید می گردد در غیر این صورت عملیات انتقال لغو می شود.
۱۴_سازمان هیچ گونه تعهدی در قبال تکمیل ظرفیت مهمان در دفاتر نمایندگی ندارد.
۱۵_ لازم به ذکر است ظرفیت مهمان تا انتهای سال قابل برگشت نمی باشد.
۱۶_شرایط مهمان شدن در دفاتر نمایندگی :
الف_ اگر مهندس عضو اصلی دفتر درجه یک باشد می تواند درصدی از ظرفیت خود را به دفاتر درجه دو و سه انتقال دهد.
ب_ اگر مهندس عضو اصلی دفتر درجه دو باشد می تواند درصدی از ظرفیت خود را به دفاتر درجه دو و سه انتقال دهد.
ج_اگر مهندس عضو اصلی دفتر درجه سه باشد می تواند درصدی از ظرفیت خود را به دفاتر درجه سه انتقال دهد.
۱۷- با توجه به اطلاعات کافی از بخشنامه شماره ۰۲/۱۰۰/۵۷۵۷۳ مورخ ۵/۱۱/۱۳۹۶ وزیر  محترم در خصوص تضاد منافع فرم « تعیین ظرفیت نظارت و طراحی » را تکمیل می نمایم.
۱۸-به مهندسانی که در مناطق محروم و مورد نیاز خدمات مهندسی که سازمان تایید نماید، خدمات  رسانی کنند، افزایش ظرفیت تشویقی تعلق خواهد گرفت.

درجه دفاتر

ردیف

نام دفتر نمایندگی

درجه

۱

شهرکرد

یک

۲

بروجن

یک

۳

فارسان

یک

۴

فرخشهر

یک

۵

سامان

دو

۶

لردگان

دو

۷

چالشتر

دو

۸

هفشجان

سه

۹

فردانبه

سه

۱۰

کیان

سه

۱۱

بلداجی

سه

۱۲

کیار

سه

۱۳

اردل

سه

۱۴

جونقان

سه

۱۵

بن

سه
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال بختیاری یک انجمن در شهر شهرکرد می باشد

   نظرات