تامین آب مورد نیاز کشاورزی ماسال با انتقال موقت آب از رودخانه "خالکایی"

تامین آب مورد نیاز کشاورزی ماسال با انتقال موقت آب از رودخانه "خالکایی"

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "وحید خرّمی" مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با حضور در محل بند انحرافی تخریب شده دوله‌ملال ماسال گفت: در جهت تامین آب اراضی کشاورزی که پیش از این از طریق بند انحرافی دوله ملال آبیاری می‌شد، به‌صورت اضطراری دو پمپ دیزلی و الکترونیکی جهت انتقال موقت آب کشاورزی در فصل جدید کشاورزی راه‌اندازی می‌شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در جریان  بازدید سرزده از کارگاه سد لاستیکی خالکایی ماسال از پیشرفت ۶۸ درصدی این سد خبر داد و گفت: هدف از ساخت این سد بالا بردن تراز آب به منظور انتقال آب مازاد به کانال فومنات، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از پدیده کف‌کنی، پرورش آبزیان و اهداف توریستی و تغذیه آب‌های زیرزمینی است.
خرمی به ارتفاع سه متری سد لاستیکی ماسال اشاره کرد و گفت: طول لاستیک در تاج سد حدود ۴۴ متر است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه حجم بتن‌ریزی سد لاستیکی ماسال ۱۲ هزار و ۸۴۰ متر مکعب است، اعلام داشت: عملیات مربوط به بتن ریزی کانال انتقال آب به کانال فومنات در ساحل چپ هم اکنون در حال اجرا است.
وی به تنظیم سالانه ۱۷ میلیون متر مکعب آب توسط سد لاستیکی ماسال اشاره کرد و یادآور شد: حجم مخزن این سد ۱۲۰ هزار مترمکعب بوده که باعث بهبود آبیاری ۹۲۵ هکتار از اراضی شالیزارهای  پایین‌دست خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات