معاون اموردهیاریها: پرداخت عوارض دهیاری‌ها الکترونیکی می‌شود

معاون اموردهیاریها: پرداخت عوارض دهیاری‌ها الکترونیکی می‌شود

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از الکترونیکی شدن پرداخت کلیه عوارض دهیاری‌های کشور با پی گیری های این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سعیدرضا جندقیان بیدگلی با اعلام خبر فوق گفت: با پیگیری‌های مستمر و هماهنگی‌های صورت گرفته با دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان و موافقت دبیر کمیسیون هماهنگی انفورماتیک بانک‌ها، امکان انجام عملیات پرداخت عوارض روستایی به‌صورت الکترونیکی از طریق طرح پرداخت خاص، که در اکثر بانک‌های عامل راه‌اندازی شده است، امکان‌پذیر می‌باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: طرح پرداخت الکترونیکی عوارض در دهیاری‌ها به استانداری‌‌ها ابلاغ گردیده و هر استان می‌تواند با بانک‌ها وارد مذاکره شده و بانکی که خدمات بهتر و ارزان‌تری را ارائه می‌نماید، برای اجرای این طرح را انتخاب نماید.

جندقیان ابرازامیدواری نمود که این طرح در سال ۱۳۹۸ با کمک دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداریها و مساعدت بانک‌ها در سطح دهیاری‌های کشور اجرایی شود.

وی در ادامه در خصوص کاربرد فناوری اطلاعات در مناطق روستایی توضیح داد: با توجه به کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌های مختلف و بهره‌گیری از این فناوری در دهه‌های اخیر، بدون تردید دهیاری‌ها نیز به منظور ارائه خدمات بهتر به روستاییان عزیز و تسهیل فرآیندهای دهیاری در راستای بهبود روش‌ها، کاهش هزینه، کاهش زمان اجرای برنامه‌ها باید از این فناوری قدرتمند استفاده نمایند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه اگر بخواهیم مدیریت روستایی توانمند داشته باشیم باید دهیاری‌ها را به فناوری‌های نوین مجهز نماییم، اظهار کرد: با توجه به اینکه رضایت‌مندی روستاییان در ارائه خدمات دهیاری‌ها برای ما بسیار حائز اهمیت است، لذا در سال آینده تلاش خواهیم نمود که زیرساخت‌های لازم را به منظور بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی و فناوری اطلاعات را با کمک سایر دفاتر مرتبط در سطح دهیاری‌ها مهیا کرده و استاندارد‌سازی لازم را انجام بدهیم تا بستر مناسب برای اجرای این طرح در بیشتر دهیاری‌های کشور فراهم شود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات