برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم ترافیک ویژه مدارس

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم ترافیک ویژه مدارس

کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم ترافیک ویژه دانش آموزان دبستانی با هدف نهادینه سازی فرهنگ و قوانین و مقررات ترافیکی برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز، محمود لویمی اظهار کرد: کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم ترافیک با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیک و با حضور ۴۹۰ دانش آموز در مدارس ابتدایی شهید بهشتی و امین برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی سرهنگ هاشمی وفا مسئول امور آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان خوزستان با تعریف ترافیک مطلوب، عوامل موثر در ایجاد ترافیک را برشمرد و رفتارهای نامناسب کودک به عنوان عابر پیاده، سرنشین و دوچرخه سوار را به تفصیل شرح داد.

مسئول امور آموزش و فرهنگ ترافیک شهرداری اهواز نیز در ادامه به تشریح کامل نکات مهم ایمنی در عبور و مرور، واژه های مهم ترافیک، لزوم استفاده از کمربند ایمنی، تجهیزات ترافیکی نصب شده در سطح شهر شامل انواع تجهیزات آرام سازی ترافیک، تجهیزات آگاهی رسان، تجهیزات هشدار دهنده و نیز چراغ های راهنمایی و عابر پیاده پرداخت.

همچنین معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز تصریح کرد: آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان یکی از اساسی ترین مباحث مربوط به فرهنگ سازی و افزایش توجه و احترام به مقررات و قوانین ترافیکی در شهرها می باشد و می توان آن را زیر بنای تصمیمات و اقدامات بعدی در این زمینه دانست.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات