عضو هیات رییسه شورای شهر شهر شیراز: بزرگترین عیدی سال نو تکریم خانواده شهداست

عضو هیات رییسه شورای شهر شهر شیراز: بزرگترین عیدی سال نو تکریم خانواده شهداست

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» که در آیین تجلیل از پدران و مادران شهید در روز بزرگداشت شهدا سخن می‌گفت، افزود: اگر همه‌ی هستی خود را برای خانواده شهدا هزینه کنیم ریا نکرده ایم و ذره از ایثار و از جان گذشتگی آنها را نمی توانیم جوابگو باشیم .

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، مهمترین ماموریت مدیران و مسوولان نظام را پس از شهادت دانست و گفت :

خانواده شهدا بویژه فرزندان شهدا نباید رها شوند، وظیفه ملی و مذهبی و میهنی ما تسهیل امور شهروندی این خانواده هاست و شورای پنجم با صدای بلند تکریم و تجلیل از خانواده شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده است .

وی با تاکید بر مهجوریت برخی از فرزندان شهدا گفت: نجابت و معصومیت فرزندان شهدا بهانه ای برای فراموشی عده ای از مدیران شده است .

عضو شورای شهر شیراز با اشاره به تعلق کشور به شهدا افزود: شهدا به هیچ دسته و جناحی بدهکار نیستند و بالعکس این مدیران و سیاستمداران هستند که باید میز و منصبشان را مدیون شهدا بدانند .

دکتر مقیمی امنیت و آرامش حاکم بر کشور را سرمایه ای دانست که حاصل خون شهدا و مجاهدتهای جانبازان و ایثارگران است و  هشدار داد که نکند اگر کمک یا اقدامی در جهت تسهیل خدمات به فرزندان شهدا و خانواده معزز آنها می‌شود با منت انجام شود و یا صدقه فرض شود .

وی با اظهار تاسف از سیاسی کردن هر گونه حرکت و خدمتی در راستای رفاه و آسایش پدر و مادر گرانقدر شهدا گفت: پدران و مادران شهید پدران و مادران ایران هستند و می طلبد هر مدیر و مسوولی در کشور در آستانه سال نو در کنار شادی و نشاطی که برای خانواده خود فراهم می کند، روزی از روزهای عید را به بازدید از خانواده شهدا اختصاص دهد و با اهدا شاخه گلی دل پدران و مادران شهید و روح شهدا را شاد کند .

گفتنی است در حاشیه مراسم با اهدای هدایایی از تعدادی از خانواده های شهدای کارگر تجلیل به عمل آمد .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات