تشریح برنامه‌ها و ظرفیت‌های صندوق مشترک سازمانهای نظام مهندسی ساختمان

تشریح برنامه‌ها و ظرفیت‌های صندوق مشترک سازمانهای نظام مهندسی ساختمان


صندوق مشترک در سال ۹۸ اعضای جدید می پذیرد. مهندس مجید اسماعیلیان مدیرعامل صندوق مشترک سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی با اشاره به این که تابحال توجه شایسته به ظرفیت‌های قانونی صندوق مشترک سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور صورت نگرفته است، ابراز امیدواری کرد با اهتمام کلیه اعضای فرهیخته جامعه مهندسی در سراسر کشور و سازمان های نظام مهندسی استان‌ها و با توجه به اختیاراتی که صندوق مشترک بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی آن و نیز نظامنامه ملهم از این آیین نامه دارد، می‌تواند در بخش‌های مختلفی برای اعتلای جایگاه نظام مهندسی کشور و ارتقاء کیفیت ساخت و ساز با رویکرد تاکید بر خدمات مهندسی حرفه ای و پرهیز از خدمات صوری اقدام نمایند.
در همین راستا این صندوق در نظر دارد بر پایه تعامل گسترده با وزارت راه و شهرسازی که تنظیم "نظام جامع کیفیت ساخت و ساز" را بر اساس تاکیدات وزیر راه و شهرسازی در دستور کار دارد، قدم‌های شایسته ای بردارد. به گفته مهندس اسماعیلیان صندوق مشترک در نظر دارد با همکاری شرکت های بیمه ای به "نظام تضمین کیفیت ساخت" نیز که تا به حال مغفول مانده است ورود کند و گستره این پوشش شامل کلیه ساخت و سازها در سطح کشور گردد، که این امر با پشتوانه ظرفیت مهندسی کشور در قالب شرکت های بازرسی فنی و مهندسی و همکاری با شرکت‌های بیمه صورت می‌گیرد.
این صندوق همچنین به عنوان صندوق جبران خسارت ساخت و ساز عمل خواهد کرد که از این طریق سرمایه های ملی کشور در این بخش تضمین میگردد.
مهندس اسماعیلیان از ظرفیت‌های صندوق مشترک را گذار از ساخت و ساز سنتی به صنعتی، ترویج فرهنگ آموزش و پژوهش و تحقیق با تکیه بر کلیه اقدامات صورت گرفته و همکاری بین بخشی با کمیسیون آموزش شورای مرکزی و کمیته‌های آموزش استانها اعلام کرد.
از دیگر اقدامات این صندوق ایجاد وحدت رویه سازمان های استان ها در مورد بیمه نامه‌های مورد تقاضای اعضا مانند بیمه های مسئولیت مهندسین، تکمیل درمان و... خواهد بود که با توجه به ظرفیت بالای تقاضا در سطح کشور می‌توان برای خدمات بهتر با قیمتهای نازلتر هماهنگی کرد.
وی ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس و اعضای شورای مرکزی، ابراز امیدواری کرد با همکاری جامعه مهندسی شاهد گسترش فعالیت‌های این صندوق ، در سال جدید باشیم.
به گفته مدیرعامل صندوق مشترک، علاوه بر عضویت حقوقی سازمان ها و شورای مرکزی در این صندوق، هر یک از مهندسان نیز می‌توانند به صورت انفرادی و عضو حقیقی مشارکت کنند. مهندس اسماعیلیان در پایان گفت در بهار سال ۹۸ فراخوان صندوق منتشر و مجمع عمومی صندوق مشترک تشکیل می‌شود تا سایر تصمیمات توسط مجمع مشخص و اعلام گردد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات