سد رئیسعلی دلواری کسب و کار کشاورزان ریگ را از رونق انداخت

سد رئیسعلی دلواری کسب و کار کشاورزان ریگ را از رونق انداخت

www.BanaNews.irمدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه گفت: با احداث سد رئیسعلی دلواری، آب رودخانه حله که تنها منبع تامین آب کشاورزی در جنوب شهرستان گناوه بشمار می رود به حداقل رسیده و کسب وکار کشاورزی از رونق افتاده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدحسن موسوی شامگاه سه شنبه در جمع کشاورزان این شهرستان با بیان اینکه این امر موجب نگرانی کشاورزان این منطقه شده است، اظهار داشت: باتوجه به وجود اراضی مستعد زراعی، باغی و دامی دربخش ریگ و به رغم اینکه مسئولان همکاری لازم را در رها سازی آب سد رئیسعلی دلواری در بستر رودخانه حله داشته اند اما آبی که به منطقه رودحله شمالی واقع در بخش ریگ شهرستان گناوه می رسد، محدود و پاسخگوی اراضی کشاورزی این منطقه نیست.

وی اضافه کرد: اگر در زمینه تامین آب مورد نیاز این منطقه از سد رئیسعلی دلواری و سدهای درحال ساخت دالکی و نرگسی توجهی نشود آینده شغلی کشاورزان رودحله شمالی با خطر جدی مواجه می شود.

مدیرجهاد کشاورزی گناوه گفت: باتوجه به وجود شش هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی مستعد آبی، ۴۵ هزار اصله نخل، ۲۰ هزار راس دام با شش پارچه آبادی ساکن و دو آبادی غیرساکن در منطقه رودحله شمالی بخش ریگ نباید اجازه داده شود که کشاورزی این منطقه بی رونق شود و مشکل اشتغال مردم را ناچار به مهاجرت کند.

موسوی خواستار چاره اندیشی مسئولان ذیربط برای تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی این مناطق رودحله شمالی شد.

 

 

    نظرات