سرپرست شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی با تاکید بر شعار روز جهانی آب در سال ۲۰۱۹: دسترسی به آب برای همه افراد  در هر جای کره زمین یک حق انسانی است

سرپرست شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی با تاکید بر شعار روز جهانی آب در سال ۲۰۱۹: دسترسی به آب برای همه افراد در هر جای کره زمین یک حق انسانی است


۸۰۰x۶۰۰

سازمان ملل متحد از سال ۱۹۹۳ روز ۲۲ مارس میلادی برابر با دوم فروردین‌ماه هر سال را به عنوان روز جهانی آب نامگذاری نموده و هر ساله با توجه به یکی از چالش‌های جاری وآتی آب با صدور اطلاعیه‌ای برای کشور‌های عضو، شعار جهانی خاص آن سال را مطرح می کند .
به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی مهندس یوسف عرفانی نسب سرپرست شرکت با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۹ روز جهانی آب برابر است با ۲ فروردین ۱۳۹۸ و شعار روزجهانی آب در این سال با عنوان « آب برای همه » انتخاب شده افزود:این شعار در راستای ششمین هدف توسعه پایدار برای اطمینان از دسترسی به آب سالم و بهداشتی و مدیریت پایدار آن برای همه مردم جهان تا سال ۲۰۳۰ است . به طوریکه دسترسی به آب برای همه افراد در هر جای کره زمین و با هر ملیت و قومیتی که باشند به عنوان یک حق انسانی وجود داشته باشد.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یادآورشد: اتخاذ راهبردهای مسئولانه در راستای صیانت از آب با توجه به اهداف کمی و کیفی توسعه پایدار بی شک بهره مندی از این مایه حیات بخش را برای تداوم زندگی بشر در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم آموزش و فرهنگسازی مصرف درست آب در میان تمام اقشار جامعه و اصلاح الگوی مصرف آب در تمامی کاربریها و مصارف با استفاده از تبلیغات مناسب اظهار داشت: لازم است همه افراد با نگهداری و حفاظت مسئوولانه آب ، این نعمت ارزشمند را پاس بدا رند و با تلاش در گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب و جلوگیری از آلودگی آن در حفاظت از آب سهیم باشند.

مهندس عرفانی نسب در پایان با گرامیداشت «روز جهانی آب» در سال ۱۳۹۸افزود: همه مصرف کنندگان آب بایستی برای سازگاری با کم آبی و حفظ آن برای نسل های آینده تلاش نمایند.

نویسنده:زهرا طراوتی فکور

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

      نظرات