پایش رودخانه های لنگرود در فصل تخم ریزی ماهی

پایش رودخانه های لنگرود در فصل تخم ریزی ماهی

عملیات پاکسازی رودخانه لنگرود اجرا و در طی آن آلات و ادوات صید جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، مامورین یگان حفاظت پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله  ، اقدام به اجرای عملیات گشت و کنترل از مصب رودخانه لنگرود  در فصل تخم ریزی ماهیان علاوه بر  جمع آوری تعدادی از دام های زیرآبی موفق به کشف و ضبط ۱۳ عدد  لانس ماهیگیری شدند.

سیدامین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود عنوان نمود همه ساله از اواخر اسفند ماه مهاجرت ماهیان استخوانی بویژه ماهی سفید از آب های دریای خزر به سمت رودخانه ها برای تخم ریزی آغاز می شود و تا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه ادامه می یابد. صیادان غیرمجاز نیز با سواستفاده از این موقعیت در حالی که ماهیان سفید برای تخم ریزی در بستر امن و پرتغذیه رودخانه آرام می گیرند ، تور صیادیشان را پهن و با صید ماهیان بارور ، بی رحمانه به این ذخیره مهم دریای خزر آسیب می رسانند.

وی در ادامه افزود هرگونه صید غیرمجاز ، برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها در زمان تخم ریزی این گونه های آبزی ممنوع است. و با افزایش جرائم صید و اطلاع رسانی بیشتر در این خصوص می تواند تاثیر زیادی در بازدارندگی از تخلفات زیست‌محیطی در گونه های حیات وحش و آبزیان منطقه و شهرستان داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات