حجتی: اصفهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

حجتی: اصفهان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

سخنگوی ستاد اجرایی‌خدمات سفر شهر اصفهان گفت: با استفاده از تمام ظرفیت‌های شهر از جمله دوچرخه‌سواران راهنما، کیوسک‌های راهنمای گردشگران، دفترچه «به اصفهان رو»، نقشه‌های راهنمای گردشگری، اداره ۱۳۷و سامانه اینترنتی راهنمای گردشگری آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

ایمان حجتی اظهارکرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان از ماه‌های گذشته فعالیت خود را با تشکیل ۱۰ کمیته آغاز کرد و با توجه به خبر بازگشایی زاینده‌رود در ایام نوروز و احتمال افزایش تعداد گردشگران، برنامه‌ریزی‌ و اقدامات ویژه‌ای را برای آماده‌سازی شهر جهت استقبال از مسافران نوروزی در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به اهداف کمیته اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان، افزود: مهمترین هدف کمیته اطلاع‌رسانی این است که تمام گردشگران در شهر به اطلاعات مورد نیاز خود از جمله اماکن تاریخی و گردشگری به آسانی و در کمترین زمان دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه برای راهنمایی گردشگران در شهر از روش‌های مختلفی استفاده شده است، تصریح کرد: یکی از این روش‌ها استفاده از دوچرخه‌سواران راهنما در محورهای تاریخی و مرکزی شهر است؛ نوروز امسال ۴۰ دوچرخه‌سوار راهنما در نقاط پُرتردد شهر طی دو شیفت مسافران را راهنمایی خواهند کرد.

حجتی با بیان اینکه کیوسک‌های راهنمای گردشگران نوروز ۹۸ در نقاط پر تردد شهر استقرار پیدا می‌کند، اظهارکرد: این کیوسک ها در ستادهای استقبال از مسافران در ورودی‌های شهر و نقاط پر تردد از جمله میادین انقلاب، بزرگمهر، آزادی، امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی همچنین پارک ناژوان، کوه صفه و سایر نقاط جاذب گردشگری فعال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: «میز راهنمای گردشگران» توسط ستاد راهنمای گردشگران در فرودگاه شهید بهشتی و ایستگاه راه‌آهن اصفهان فعال شده و به آنها سرویس‌دهی خواهد کرد.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به اقلام تبلیغاتی این کمیته برای نوروز امسال، گفت: علاوه بر دفترچه «به اصفهان رو»، نقشه‌های راهنمای گردشگری برای استفاده مسافران تهیه شده که در اختیار آنها قرار می گیرد؛ نقشه‌های راهنمای گردشگری از حدود ۵۰ نقطه ثابت  و توسط ۴۰ نفر راهنمای دوچرخه‌سوار توزیع خواهد شد.

حجتی تصریح کرد: دیگر ابزارهایی که توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نوروز امسال در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد، «سامانه ۱۳۷» به عنوان «پاسخگوی همیشه بیدار شهر» است که در ایام نوروز همراه گردشگران خواهد بود و به پرسش‌های آنها پاسخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه در اداره ۱۳۷ شهرداری اصفهان کارشناسان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به پرسش‌های گردشگران هستند، افزود: از سال گذشته آدرس‌گیری الکترونیکی در اداره ۱۳۷ شهرداری اصفهان فعال شده، بدان معنا که اگر گردشگری با این اداره تماس گرفت و نشانی محلی را درخواست کرد، به جای آدرس‌دهی تلفنی، نقطه GPS مکان مورد نظر به تلفن همراه گردشگر ارسال شود.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر شهر اصفهان تاکید کرد: از دیگر خدمات حوزه اطلاع رسانی، تابلوهای راهنمای گردشگری در سطح شهر است که مکان‌های دیدنی شهر را به مسافران نوروزی معرفی می‌کند؛ همچنین سامانه اینترنتی راهنمای گردشگری شهر به نشانی safar.esfahan.ir با امکانات جدیدتری در اختیار مسافران قرار می‌گیرد تا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق مراجعه به این سایت دریافت کنند.

حجتی با بیان اینکه تازه‌ترین اخبار و اطلاعات در « خبرگزاری ایمنا » به عنوان نخستین خبرگزاری شهر و شهروندی ایران انعکاس داده می‌شود، گفت: در ایام نوروز برگزاری مسابقه‌ عکس گردشگری توسط این خبرگزاری برنامه‌ریزی شده است؛ همچنین اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان در ایام نوروز همه روزه اخبار و اطلاعات را در اختیار گردشگران و شهروندان قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه «صدای شهر» از طریق رادیو اصفهان اطلاع رسانی ویژه‌ای به گردشگران و شهروندان انجام خواهد داد، گفت: تمایل داریم اطلاعات ویژه این ایام از جمله رویدادهای مهم با حضور مسافران، گردشگران و مردم فهیم اصفهان برگزار شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه جاری شدن آب در بستر زاینده رود نوروز امسال زیبایی‌های شهر اصفهان را چند برابر می‌کند، اظهار امیدواری کرد: بتوانیم میزبانی خوبی از تمام گردشگران داشته باشیم و اوقات خوشی را برای شهروندان اصفهانی رقم بزنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات