فعال بودن ۴۰ اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی ۹۸

فعال بودن ۴۰ اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی ۹۸

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدحسن رضوی"  با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: با اشاره به اهمیت موضوع آب و لزوم حفاظت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی و منابع آب سطحی، مهندسی رودخانه و کنترل و مدیریت سیلاب ها در استان تهران اکیپ های گشت و بازرسی همچون گذشته مسئولیت شناسایی  و برخورد قانونی با متخلفین منابع آبی را در تعطیلات نوروزی در دستور کار خود قرار داده اند.
وی افزود: با توجه به افت روز افزون سطح آب های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت های استفاده از منابع آب های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح‌های سازه ای به طرح های پیشگیرانه مانند طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و مهندسی رودخانه ۴۰ اکیپ جهت انجام امور گشت و بازرسی  ایام نوروزی جهت جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران تجهیز شده اند.
رضوی ادامه داد: بازرسی مداوم،کنترل و بهره برداری از چاه های موجود، جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز جدید، بازدید و بررسی مسیرهای رودخانه و مسیل ها و نیز مکان های در معرض خطر سیلاب و تصرفات بستر و همچنین اعلام فوری موارد تخلف از مقررات قانون توزیع عادلانه آب و آیین نامه اجرایی آن از وظایف این گروه ها می باشد.
وی با بیان اینکه منابع آب یک سرمایه ملی و محدود است که به همه نسل‌ها تعلق دارد و باید در حفظ و نگهداری از آن تلاش بیشتری شود، تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازها در بستر و حریم مجاری آب های سطحی وهمچنین برخورد با بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آب سطحی و زیرزمینی استان در ایام تعطیل دارای اهمیت زیادی  است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان خاطرنشان کرد: تمامی  اکیپ‌های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات