باز شدن دریچه سد کلان ملایر برای پیشگیری از بروز سیلاب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: دریچه پایین سدکلان ملایربرای مهار آب بارش های جوی وپیشگیری از بروز سیلاب باز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده گفت: با توجه به بارش‌های کم سابقه چند روز اخیر و پر بودن سد کلان ملایر دریچه‌های پایین این سد تا ۵۰ درصد باز شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ هزار لیتر در ثانیه آب از دریچه‌های تحتانی این سد خارج می‌شود افزود: سرریز این سد با ظرفیت ۴۶ میلیون متر مکعب از پاییز پارسال آغاز شده است و هم اکنون در هرثانیه  ۸ هزار لیتر از  این سد سر ریز می شود .

ستوده از نظارت و بازرسی مسیر رودخانه‌ها و جویبار‌های متصل به سد هم خبر داد و گفت: در این بررسی‌ها مسیر عبور آب در رودخانه بازشده است تا از طغیان رودخانه جلوگیری شود .

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اظهار داشت:با توجه به بارش‌های اخیر در استان همدان ورودی آب به سد کلان ملایر هم اکنون ۲۴ هزار لیتر در ثانیه است.

ستوده با اشاره به اینکه بارش‌های امسال در شهر همدان بیشتر برف بوده است افزود: در سد اکباتان همدان هم ورودی آب به سد ،اکنون ۴ هزار و ۴۶۵ لیتر برثانیه است.

وی از افزایش ذخیره آب  سد اکباتان همدان به ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب خبر داد و گفت:از این سد ۸۳۲ لیتر آب در هر ثانیه برای تامین آب آشامیدنی مردم همدان خارج می‌شود .

وی افزود: هنوز حدود نیمی از ظرفیت  سداکباتان همدان  کامل نشده است.

وی ادامه داد: در سد سرابی تویسرکان هم ،اکنون ۷ میلیون و ۳۰۰ هزارمتر مکعب آب ذخیره شده است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات