نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم

نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم

وزیر نیرو در پیامی به مناسبت نوروز و روز جهانی آب تاکید کرد باید با اجرای برنامه‌های مختلف نشان دهیم همچون پدران‌مان بهترین پاسداران آب هستیم.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، متن پیام رضا اردکانیان وزیر نیرو به شرح زیر است:

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

بهار رستاخیز زمین است، بازگشت زندگی به طبیعت، هر بهار خداوند، معجزه‌ای دیگر می‌کند تا باز به یادش آوریم و قدردان آنچه ارزانی داشته است، باشیم. برای ما ایرانیان که از دیرباز در سرزمینی کم‌آب زیسته‌ایم، بهار گوارایی خاصی دارد.  بهاری که آب را به ارمغان می‌آورد برای همه ما نوید بخش زندگی و حیات است. ما ایرانیان تا به یاد داریم، آب را گرامی داشته‌ایم و بسیار پیش از آن که جهانیان روزی را به نام “روز جهانی آب” بنامند ما این ایام را همواره قدردان بوده‌ایم. اما این گرامی‌داشت فقط برای یک روز نیست، همیشه و هر زمان به یاد ماست. حالا دیگر در شرایطی از نظر اقلیمی به سر می‌بریم که صحبت از سالی کم آب و خشک نیست؛ سرزمین ما سرزمین خشک و نیمه خشک است و ما اگر قدر آب را ندانیم طبیعتاً ایام سختی را سپری خواهیم کرد و فرزندانمان ایام سخت‌تری را در پیش خواهند داشت.
جوانه‌های این قدرشناسی در این رستاخیز بارها روییده است. سال خشکی را پشت سر گذاشتیم که در پنج دهه اخیر از نظر کم‌بارشی نمونه بود و تاثیری که این کم‌بارشی حتی بر تولید برق به عنوان یکی از زیربنایی‌ترین منابع و کالاهای مورد نیاز ما برای زندگی، برای آسایش و برای توسعه دارد. کمتر کسی است که نداند که باید در مصرف آب بسیار دقیق و دارای توجه بود. دنیا همواره و هر سال این روز را که در تقویم ما با دوم فروردین ماه مصادف است، به عنوان روز جهانی آب گرامی می‌دارد و هر سال شعاری برای این روز و طول سال انتخاب می‌کند. برای من که ۱۰ سال به طور مداوم یکی از مجریان برگزاری روز جهانی آب در سطح بین‌الملل بوده‌ام، افتخاری است که این ایام در وطن و سرزمین خودم به همراه همکارانم و همه شما هم وطنان عزیز این روز را گرامی بداریم و شعار ” آب برای همه” و “هیچکس را نادیده نگیریم” به عنوان الگوی این روز و این سال در سال جدید میلادی انتخاب شده است، ما هم به عنوان عضوی از جامعه بین الملل این شعار را قدردان هستیم و سعی خواهیم کرد با برنامه‌های متنوع در طول سال نشان دهیم که همچون پدران‌مان، ما بهترین پاسداران آب هستیم.
سال گذشته رستاخیز ما ۴۰ ساله شد. انقلاب ما اینک به بلوغ فکری رسیده و افق‌هایی نو از پیشرفت و تعالی در پیش رو دارد. من ایمان دارم با استعانت از خداوند متعال و با تکیه بر داشته‌هایمان و باور توانایی‌هایمان بهار را ارمغان همیشه‌مان خواهیم کرد.
فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت را که امسال با میلاد فرخنده پیشوای شیعیان جهان امام علی (ع) و روز جهانی آب مصادف است به همه شما هم میهنان عزیز تبریک عرض می‌کنم و امید دارم دست در دست هم بتوانیم این سال را سالی متمایز از حیث توجه به آب و مصرف صحیح آن قرار دهیم و انشاء…. از لطف خداوند بهره‌مند خواهیم بود و در سایه راهبری‌های رهبر معظم انقلاب و توجهی که همواره ایشان، هم به ثروت‌های عظیم ما در بخش منابع انسانی و جوانان داشته‌اند هم با تاکید هایی که در مصرف صحیح منابع زیست‌محیطی و به ویژه آب داشته‌اند، سالی توام با آسایش و آرامش را سپری خواهیم کرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی یک شرکت در شهر مشهد می باشد

   نظرات