بازدید رییس سازمان شهرداریها و دهیاریها از مناطق سیل زده لرستان/ تاکید جمالی ن‍‍ژاد بر آماده باش کامل شهرداریها و بسیج منابع و امکانات در مناطق شهری با خطر پذیری بالا و راهنمایی مسافران نوروزی به نقاط امن

بازدید رییس سازمان شهرداریها و دهیاریها از مناطق سیل زده لرستان/ تاکید جمالی ن‍‍ژاد بر آماده باش کامل شهرداریها و بسیج منابع و امکانات در مناطق شهری با خطر پذیری بالا و راهنمایی مسافران نوروزی به نقاط امن

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بر آماده باش کامل شهرداران مناطق و نواحى شهرها و بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات به ویژه در مناطق با خطر پذیری بالا از جمله مسیل ها و روددره ها تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، مهدی جمالی نژاد که در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان لرستان سخن می گفت، افزود: با توجه به وضعیت جوی کشور ضرورت دارد شهرداری ها و سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی و واحد های مدیریت بحران آنها آماده مقابله با وقوع سیل و آب گرفتگی بویژه در مناطقی از شهر که احتمال وقوع سیل و آب گرفتگی می رود، باشند.

وی افزود: پس از بروز بحران، شهرداری‌های محل وقوع می بایستی با فوریت هماهنگی لازم را برای بازگشایی مسیل ها با بسیج تمامی امکانات موجود به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و یا تخلیه آب منازل و اماکن عمومی به کار گیرند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با توجه به حضور مسافران نوروزی در تمامی شهرهای کشور و احتمال وقوع پدیده هایی نظیر رگبار سیل آسا، تگرگ، وزش باد شدید، کاهش دما، جاری شدن سیل و آب گرفتگی، تاکید نمود: ضرورت دارد شهرداری ها توجه ویژه ای به مسافران نوروزی داشته باشد و در هنگام وقوع حوادث آنها را به نقاط امن راهنمایی نمایند و برای اطلاع رسانی دقیق و سریع به شهروندان و مسافران نوروزی برنامه ریزی نمایند.

جمالی نژاد همچنین بر انجام اقدامات پیشگیرانه و آمادگى و پایش و نظارت مستمر ستاد مدیریت بحران شهر و سایر سازمانهاى خدمات رسان به ویژه سازمان آتش نشانى تاکید و اظهار کرد: دستورالعمل های ابلاغی در زمینه مدیریت بحران و دستورالعمل خدمات سفرهای نوروزی سال ۹۸ باید بطور کامل توسط شهرداری ها اجرا شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداران و معاونین، مدیران و روساى سازمان هاى ذیربط شهردارى می بایستی حضور موثر و مداوم در محل کار داشته باشند، اضافه کرد: از شهرداری ها خواسته شده در هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط، برنامه ریزی های لازم را برای اسکان موقت و اضطراری انجام دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین از اقدامات شبانه روزی مدیریت بحران در استان لرستان و سایراستانها و فعالیتهای صورت گرفته توسط شهرداری ها و دهیاریها قدردانی نمود و گفت: لازم است این اقدامات و آمادگی تا خاتمه تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.

جمالی نژاد همچنین گفت: با توجه به ادامه بارش ها در برخی استانها، استان های همجوار آنها باید آمادگی کمک رسانی به مناطق حادثه دیده را داشته باشند و برای این امر طرح های کاربردی به منظور اجرا داشته باشند.

شایان ذکر است جمالی نژاد رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور طی روزهای اخیر از مناطق سیل زده استان های گلستان و خراسان شمالی و همچنین لرستان بازدید نموده است.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات