آخرین آمار جمع آوری آسیب دیدگان اجتماعی اعلام شد

آخرین آمار جمع آوری آسیب دیدگان اجتماعی اعلام شد

به گزارش اداره ارتباطات معاونت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز، احمد سراج معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، آخرین آمار طرح ویژه جمع آوری معتادین متجاهر، متکدیان و کودکان کار را اعلام کرد.

احمد سراج با بیان این که طرح ویژه جمع آوری آسیب دیدگان اجتماعی از ۲۰ اسفند ماه سال ۹۷ آغاز شده است، عنوان کرد: این طرح با همکاری سایر نهادهای قانونی فعال در این زمینه تا ۶ فروردین، موفق به جمع آوری ۱۹۲ نفر شده است.

وی در خصوص مراحل پس از جمع آوری این گونه افراد یادآور شد: افراد جمع آوری شده ابتدا به سامان سرای شکوفا منتقل می شوند و پس از معاینات اولیه و تشکیل پرونده، غربالگری صورت گرفته و در ادامه ساماندهی و تعیین تکلیف می شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یکی از ویژگی های طرح جمع آوری را شبانه روزی بودن آن دانست و اضافه کرد: علاوه بر جمع آوری معتادان و متکدیان، کودکان کار نیز جمع آوری می شوند که تاکنون ۲۲ کودک کار جمع آوری شده و در این زمینه آموزش های لازم به آن ها داده می شود.

این مقام مسئول با تقدیر و تشکر از سایر نهادهای قانونی ذیربط در این مساله اظهار امیدواری کرد: در زمینه حل و فصل مساله آسیب دیدگان اجتماعی شهروندان می توانند نقش پررنگی ایفا نمایند. به عنوان مثال شهروندان می توانند کمک های خود را به سایر نهادهای خیریه که در زمینه کمک رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی فعال هستند، ارائه دهند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات