۵۶ درصد از حجم مخزن سد اکباتان پر است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه حجم کنونی مخزن سداکباتان ۱۹ میلیون مترمکعب است، گفت: ۵۶ درصد از حجم سد اکباتان پر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: در حال حاضر ۴۲۸۰ لیتر در ثانیه آب وارد مخزن سد می شود و ۸۳۰ لیتر در ثانیه از سد برای مصارف شرب شهر همدان از سد خارج می‌شود.

وی حجم فعلی سد کلان ملایر را ۴۶میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: ۱۰۰ درصد حجم مخزن پر بوده ودرحال سرریز است و ورودی این سد اکنون ۱۷۷۰۸ لیتر در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: حجم سد سرابی تویسرکان۷ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب که ۷۷ درصد حجم مخزن پر بوده و ورودی این سد نیز ۸۱۰ لیتر در ثانیه است.

وی بیان کرد: میانگین بارش‌های سال‌ آبی جاری تا کنون ۴۱۳ میلیمتر ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۷ میلمتر و در بلندمدت ۲۵۵ میلیمتر بارندگی در ایستگاه‌های شرکت آب منطقه‌ای همدان ثبت شده است.

ستوده با تاکید بر اینکه بارندگی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۳ درصد و نسبت به بلندمدت ۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد، یادآور شد: بیشترین میزان بارندگی در سال‌جاری در ایستگاه وراینه در محدود مطالعاتی نهاوند با حجم ۶۳۴ میلیمتر نسبت به سال گذشته با حجم ۲۵۶ میلیمتر، ۴۰۶درصد افزایش را نشان می‌دهد.

روابط عمومی شرکت منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات