استاندار زنجان از سد کینه ورس بازدید و در جریان نحوه کنترل...

استاندار زنجان از سد کینه ورس بازدید و در جریان نحوه کنترل...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،دکتر حقیقی استاندار زنجان و هیئت همراه ضمن بازدید از سد کینه ورس،در جریان نحوه تخلیه دریچه تحتانی این سد و کنترل سیلاب پایین دست آن قرارگرفتند.

در بازدید میدانی دکتر حقیقی از سد کینه ورس شهرستان ابهر، مهندس رضاپور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گزارشی از وضعیت سدهای استان و بویژه سد کینه ورس و اقدامات پیشگیرانه ارائه نمود.

مهندس رضاپور اظهارکرد:در حال حاضر حجم مخزن سد کینه ورس ۱۶ میلیون مترمکعب است که سه ماه گذشته مقدار قابل توجهی از آب آن به زمین های پایین دست رها سازی شده بود.

وی تاکید کرد: از شامگاه دوشنبه مورخه۹۸.۱.۵ نیز دریچه تخلیه این سد باز شده و نیم میلیون مترمکعب در شبانه روز آب از آن رهاسازی می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: درصدد هستیم تا حجم آب آن یک متر از ارتفاع کاهش یابد تا با آغاز مجدد بارندگی ها شاهد سیلاب نباشیم.

رضاپور اظهار داشت: کینه ورش تنها سدی در استان زنجان است که بیشترین حجم از آب را دارد.

وی افزود در پیامها و گزارشات تلویریونی و رسانه ای نیز از مسافران نوروزی و گردشگران در طبیعت خواسته شده، از چادر زدن در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند و به هشدارهایی که داده می شود توجه کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: در حال حاضر ظرفیت پرشده سدهای استان زیر ۵۰ درصد و خالی آن بیش از این میزان است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات