خسارت تاسیسات آبرسانی روستاهای گلستان به ۳۲۱ میلیارد ریال رسید

خسارت تاسیسات آبرسانی روستاهای گلستان به ۳۲۱ میلیارد ریال رسید

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان با بیان اینکه سیل به تاسیسات آبرسانی ۳۸۰ روستای استان خسارت زده، گفت: تاکنون این خسارات ۳۲۱ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد هرمزی با اعلام خبر فوق، افزود: این ارزیابی خسارت، تنها برای روستاهای قابل دسترسی بوده است.

وی در توضیح تخریب تاسیسات آبرسانی، گفت: درحال حاضر ۵۰.۴ کیلومتر خط انتقال، ۳ حلقه چاه، ۲۰ دهنه چشمه، ۷۴.۵ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۴ هزار و ۸۷۰ انشعاب و ۵۶ دستگاه تاسیسات برقی آسیب دیده، ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: اجرای خط انتقال و شبکه توزیع موقت، تعمیر و تعویض تابلوهای برق، پمپ و تاسیسات الکترونیکی، شستشوو گندزدایی مخازن ذخیره و خطوط انتقال از جمله اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان پس از وقوع سیل در روستاهای استان بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان با تاکید بر این نکته که این ارزیابی خسارت برای روستاهای قابل دسترسی بوده، اضافه کرد: هنوز امکان برآورد خسارت تاسیسات آبرسانی برخی روستاهای استان به دلیل مسدود بودن جاده ها، میسر نشده است.

هرمزی افزود: در حال حاضر مشکل ۱۷ روستا از شهرستان های آق قلا، مینودشت و کلاله به دلیل تخریب راه، رانش زمین و نیز قطع برق و آب گرفتگی تاسیسات پابرجاست.

وی به آبرسانی سیار با رعایت الزامات کیفی تاکید کرد و گفت: تاکنون ۱۳۱ هزار بطری تهیه شده که ۶۷هزار بطری توزیع و ۶۴هزار بطری آماده تقسیم می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از فعالیت ۲۳ تانکر سیار در روستاهای فاقد آب خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای وقوع سیل در استان ۲۸۵ سرویس تانکر سیار به روستاهای سیل زده با حجم ۴۰۰۰ مترمکعب آبرسانی شده است.

وی به ارائه آب شرب سالم و بهداشتی به روستائیان تاکید کرد و آن را رسالت این نهاد خواند و افزود: شرکت آبفار استان در راستای کنترل کیفیت آب شرب مناطق آسیب دیده با اعزام یک دستگاه آزمایشگاه سیار نسبت به پایش کیفی منابع تامین و تاسیسات آبرسانی اقدام نموده است.

هرمزی در خاتمه یادآور شد: علاوه بر این، اکیپ های کنترل کیفیت با برپایی چادرهایی مشترک با شبکه بهداشت شهرستان های آسیب دیده برای رصد کیفیت آب توزیعی توسط تانکرهای سیار، برابر الزامات کیفی و بارنامه های بهداشتی در شهرستان ها مستقر هستند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات