پوشش ۲۱ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۲۱ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۲۱ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۹۵۸ تماس تلفنی شهروندان بوده است .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۲۱ مورد عملیات آتش نشانان ۶ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی و آسانسور ، ۲ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۲ مورد رها سازی حلقه های انگشتری از انگشت شهروندان، ۲ مورد آبگرفتگی داخل محوطه منازل مسکونی بعلت بارش باران، ۲ مورد استقرار خودرویی، ۲ مورد بازدید ایمنی از حریق پست برق و حریق گاز پیک نیکی و ۵ مورد دیگر شامل: تصادف خودرویی، مشاهده دود از منزل مسکونی، حریق خودرو، حریق منزل مسکونی و خدمات ایمنی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است .

وی در ادامه به حریق منزل مسکونی در ساعت ۱۰:۱۸ جمعه ۹ اسفند ماه ۹۷ خبر داد و افزود: این حادثه در بلوار شیون فومنی ، رخ داد که ۸ آتش نشان بهمراه ۳ دستگاه خودروی اطفایی سریعا خود را به محل حادثه رسانده و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند .

مومنی علت حادثه را اتصالی در سیستم سیم کشی برق از ناحیه سربندی اعلام کرد و افزود: در این حادثه یکباب انباری لوله و اتصالات دچار آبخوردگی جزئی شد که خوشبختانه از سرایت آتش پیشگیری بعمل آمد که متاسفانه در این رخداد منزل مسکونی فاقد بیمه آتش سوزی اعلام گردید .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند .


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات